2017-10-05

„Nasz nowy dom” - odcinek 99: Rybienko Stare

Rybienko Stare to niewielka wieś koło Wyszkowa. W otoczeniu zapierającej dech w piersiach przyrody mieszka pani Teresa, która samotnie wychowuje wnuka i zmaga się z poważnymi problemami.

Synowa pani Teresy porzuciła synka wiele lat temu. - Co to za matka, która zostawia dziecko?! - do tej pory zastanawia się babcia.

Sąd przyznał kobiecie opiekę nad chłopcem. Mariusz ma już szesnaście lat i nie utrzymuje kontaktów ze swoją mamą. - Nie chcę jej znać - wyjaśnia. Tata nastolatka jest za granicą, ale często rozmawia z synem przez internet. - To dobry tata. Nigdy mnie nie pobił i nie krzyczał na mnie - mówi Mariusz.

Jego pasja to uprawa ogródka, w którym rosną warzywa i zioła. - Po prostu lubię to robić. To jest fajne, bo można sobie iść, urwać na sałatkę na obiad - dodaje. Ogrodnicze hobby docenia babcia Teresa, która jest dumna z konsekwencji i umiejętności wnuka.

Rodzina stara się dbać o dom. - Mariusz porobił podłogi. Tapety też kładliśmy sami - mówi babcia Teresa. Budynek jest jednak w opłakanym stanie i wymaga dużych nakładów finansowych. Ściany przeciekają, w podłodze są dziury, wali się sufit, a ganek się rozpada. W domu nie ma łazienki, toalety, kanalizacji, ogrzewania, a w kranie jest tylko zimna woda.

Z pomocą przychodzi ekipa programu, która ma zamiar odmienić życie rodziny, tworząc ciepły, piękny dom.

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 5: Rybienko Stare

Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom" - odcinek 98: Cybulice Małe
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn
„Nasz nowy dom" - odcinek 96: Sławutówko
„Nasz nowy dom” - odcinek 95: Nowe Miasto nad Pilicą
„Nasz nowy dom” - odcinek 94: Liskowate