2017-09-28

„Nasz nowy dom" - odcinek 98: Cybulice Małe

Cybulice Małe to wieś położona na północy Kampinoskiego Parku Narodowego. W okolicy żyje ponad 16 tysięcy różnych gatunków zwierząt. W otoczeniu malowniczej przyrody mieszka rodzina pani Mirosławy, która pilnie potrzebuje pomocy.

Pani Mirosława wraz ze swoją mamą wychowuje czwórkę dzieci. Kobiety wiedzą, że niezależnie od warunków życiowych najważniejsza jest miłość i wsparcie. Cała rodzina jest ze sobą bardzo mocno zżyta. Panią Mirosławę zostawił mąż i zdecydował się na nowy związek. - Kocham mamę za to, że nie opuściła nas, tak jak ojciec - mówi najmłodsza córka kobiety.

Po odejściu głowy domu, dzielna mama musiała zrezygnować z pracy, aby zająć się dziećmi. - Poradził mi tak psycholog. Powiedział, że będzie lepiej, jeśli na razie będą ze mną - tłumaczy zdradzona żona. Tej sytuacji do tej pory nie może zrozumieć nestorka rodu. - Z moim mężem przeżyłam trzydzieści trzy lata, dlatego nie mogę pojąć jak ktoś może zostawić swoją rodzinę - rozpacza babcia Grażyna.

Rodzina jest w dramatycznej sytuacji. W domu wyraźnie brakuje męskiej ręki i finansów, które pozwoliłyby na wykończenie budynku. Cieknący dach i wszechobecny grzyb na ścianach powodują choroby w całej rodzinie. - Nie ma miesiąca, żebym nie była przeziębiona, albo nie miała grypy - mówi jedna z córek pani Mirosławy. Dom jest prawie nieogrzewany, a rodzina do dyspozycji ma tylko stary, kopcący piec. Jak tym razem z remontem poradziła sobie ekipa programu?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 4: Cybulice Małe

Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn
„Nasz nowy dom" - Odcinek 96: Sławutówko
„Nasz nowy dom” - odcinek 95: Nowe Miasto nad Pilicą
„Nasz nowy dom” - odcinek 94: Liskowate
„Nasz nowy dom” - odcinek 93: Ostrówek
„Nasz nowy dom” - odcinek 92: Jedlina-Zdrój