2017-09-10

„W rytmie serca” - odcinek 1: Na ratunek

0

Doktor Adam Żmuda to syn słynnego malarza Edwarda Wilczyńskiego. Przed wyjazdem na misję do Afryki decyduje się odwiedzić rodzinny Kazimierz Dolny, aby sprzedać mieszkanie po zmarłym ojcu. Wizyta w mieście rozpoczyna pasmo zaskakujących wydarzeń.

Adam Żmuda staje przed komisją, która zadecyduje o jego wyjeździe na misję Lekarze bez Granic do Republiki Środkowoafrykańskiej. Młody doktorant tłumaczy dlaczego chce udać się w tak odległą podróż i pomagać biednym. - Moja siostra jest ginekologiem i była kiedyś na takiej misji. Dopiero tam dowiedziała się co to tak naprawdę oznacza być prawdziwym lekarzem i ja właśnie tego chciałbym się dowiedzieć - wyjawia.

Prawdziwe motywy wyjazdu są jednak skomplikowane. Młody lekarz nie będzie mógł bronić doktoratu, ponieważ wszedł w zatarg ze swoim promotorem i jednocześnie szefem. Okazuje się, że zoperował pacjenta bez jego pozwolenia. - Gówniarzu, kto ci pozwolił operować? Kto!? Gdyby nie ja, byłbyś nikim! - wykrzyczał mu w twarz chirurg i z tego powodu doszło między nimi do bójki, a w konsekwencji do urazu nogi.

Żmuda przed wyjazdem do Afryki udaje się na miesiąc do rodzinnego Kazimierza Dolnego, aby sprzedać mieszkanie po zmarłym ojcu. Podczas jazdy samochodem rozmawia z siostrą z Kanady. Nagle zauważa policyjny pościg za piratami drogowymi na motorach. Jeden z policjantów ulega wypadkowi, gdyż na drogę wybiegł mu pies.

Doktor niezwłocznie udziela pomocy ofierze. Nie jest to jednak łatwe. Policjant okazuje się być kobietą i w trakcie rutynowej procedury ratowania życia grozi mu bronią. - Zostaw mnie! Zostaw mnie zboczeńcu! - krzyczy ranna policjantka i... łamie mu nos.

Adam ratuje również potrąconego psa i zawozi go do lekarza do Kazimierza Dolnego. Niestety jedyny weterynarz w okolicy wyjechał na pilne wezwanie, dlatego Żmuda zanosi psa do pobliskiej przychodni. Spotyka tam Marię, swoją dawną miłość, która pomaga mu w opatrzeniu ran zwierzaka. Właściciel przychodni, doktor Michał Zych, nastawia Adamowi złamany nos.

Maria rozpoznaje w poszkodowanej policjantce koleżankę, Weronikę, która w międzyczasie ucieka ze szpitala. Adam diagnozuje udar u doktora Zycha i ratuje mu życie. Stan Weroniki pogarsza się. Policjantka ostatkiem sił trafia do przychodni, gdzie ponownie ratuje ją Adam wraz z Marią.

Doktor Żmuda dostaje propozycję pracy w przychodni w Kazimierzu. Wieczorem lekarz poznaje Grzesia, syna Marii i otrzymuje zaproszenie na wspólne wyjście ze znajomymi, na którym pojawia się również narzeczony Marysi - Robert. Adam podejrzewa, że jest ojcem Grzesia i pyta o to wprost swoją dawną miłość. Co odpowie mu Maria?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 1

W rytmie serca” w każdą niedzielę od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 2: Kto tu kłamie?

Komentarze
© Polsat 2018