2017-08-10

Damian Michałowski: „Wyspa przetrwania" to krew, pot i łzy

0

Dziennikarz poprowadził spotkanie uczestników programu z mediami. Co czeka widzów? Nowe reality show pojawi się na antenie Telewizji POLSAT już we wrześniu. Damian Michałowski zapowiada, że czegoś takiego jeszcze nie było!

„Wyspa przetrwania" to nowy program Telewizji POLSAT, który pojawi się na antenie od 8 września. Uczestnicy przez trzydzieści dni będą musieli zmagać się z ekstremalnymi konkurencjami, rozgrywanymi na jednej z malowniczych wysp Fidżi. Nie dostaną pożywienia ani potrzebnych narzędzi, będą skazani sami na siebie i swój zmysł przetrwania. Śmiałkowie powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 150 tysięcy złotych oraz tytuł „jedynego ocalałego”. Zanim dotrą do finału, w kolejnych odcinkach, podczas Rady Plemienia, grupa będzie eliminować jednego współplemieńca.

Większość nagrań do programu już się odbyła. Prowadzący Damian Michałowski nie kryje podziwu dla rywalizujących. - Uczestnicy musieli wykazać się niebywałym sprytem, siłą i wytrwałością. Przekraczali granice o których im się nawet nie śniło. Na każdym kroku zaskakiwali nie tylko mnie, ale przede wszystkim siebie. Przetrwanie wymagało wielu umiejętności i samozaparcia. Proszę mi wierzyć, na wyspie działy się niesamowite rzeczy, których nigdy bym się nie spodziewał... - wyjawił. Dziennikarz przyznaje, że prawie każdego dnia ktoś przechodził załamanie. - To nie były wakacje, a ciężka walka o przeżycie i zwycięstwo. Czasem musiałem być trochę psychologiem, bo głód, zmęczenie i wysiłek fizyczny dawał się mocno we znaki również psychice naszych uczestników - wyjaśnił.

Na konferencji promującej program pojawili się wszyscy uczestnicy. Szesnaście osób z różnych stron Polski to bez wątpienia prawdziwa mieszanka wybuchowa: od księgowej, poprzez ratownika do zawodniczki bikini fitness i dyrektora banku. Śmiałkowie opowiedzieli zebranej publiczności, jak radzili sobie podczas nagrań na Fidżi i jakie zadania na nich czekały. - Byłam przygotowana na wszystko. Przed wyjazdem wydawało mi się, że wiem, czego mogę się spodziewać. Na wyspie okazało się, że moje wyobrażenia różnią się od tego, co zastałam na miejscu i to dość mocno. Najtrudniejsze były zadania w wodzie. Było naprawdę ciężko - powiedziała Ewa Chojnowska, jedna z uczestniczek. - Mnie najbardziej doskwierał głód. Żywiliśmy się głównie kokosami i tym, co udało nam się upolować. Podczas pobytu na wyspie straciłem dwadzieścia kilogramów.... - dodał uczestnik Maciej Klotz. Wszyscy jednogłośnie podkreślali, że udział w programie to przygoda ich życia i bez wahania zgłosiliby się do niego ponownie.

Ostatni finałowy odcinek programu „Wyspa przetrwania" odbędzie się w Polsce i wezmą w nim udział wszyscy uczestnicy, również ci, którzy nie dotarli do decydującego starcia. - Nawet ja nie znam jeszcze zwycięzcy. W odcinku finałowym podliczymy wszystkie głosy i okaże się, kto otrzyma zaszczytny tytuł „jedynego ocalałego" - powiedział Damian Michałowski.

Lista uczestników:
Paweł Bodzianny (rolnik)
Katarzyna Cebula (instruktor kitesurfingu)
Ewa Chojnowska (była Miss Polonia)
Bartosz Czapiewski (pracownik branży IT)
Justyna Gokiert-Skrentna (księgowa)
Karolina Grychnik (architekt)
Maciej Klotz (przedstawiciel handlowy)
Piotr Krystkiewicz (strażak)
Maciej „Maczo” Kuśmierz (wokalista disco-polo)
Julia Maciuszek (uczennica liceum)
Grzegorz Morawski (mechanik)
Ewa Orzechowska (zawodniczka bikini-fitness)
Paweł Poręba (trener personalny)
Anna Rybak (kosmetyczka)
Anna Urbańska (dietetyk)
Daniel Wiśniowski (dyrektor regionalny w banku)

Joanna Grochal

„Wyspa przetrwania" od 8 września na antenie Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Wyspa przetrwania” to komary, węże, szczury i upał
Najcenniejsze na „Wyspie przetrwania” są…?
Mamy zdjęcia prowadzącego z „Wyspy przetrwania”
„Wyspa przetrwania” - co czeka widzów Polsatu?

 

Komentarze