2017-07-03

Ewa Minge: Projektuję dla wszystkich kobiet

0

Jurorka programu „#SUPERMODELKA PLUS SIZE” pokazała swoją najnowszą propozycję na jesień i zimę 2017/2018 podczas Haute Couture Fashion Week w Paryżu. To była prawdziwa „BAJKA”, bo tak nazywa się ta kolekcja. Niezwykle barwna, inspirowana starymi baśniami, czerpiąca wprost z kultury, muzyki i tradycji romskiej.

Pokaz najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej projektantki i jurorki nowego programu Telewizji POLSAT „#SUPERMODELKA PLUS SIZE” odbył się pierwszego dnia paryskiego tygodnia mody w hotelu Shangri-La Hotel Paris.

- Pracowałam nad tą kolekcją bardzo długo i traktowałam ją jak malowanie tryptyku. I ona tak wygląda. Jak takie trzy obrazy powieszone koło siebie - mówiła Ewa Minge. - To taka baśniowa kolekcja, inspirowana kulturą romską. Największą jej zaletą jest przesłanie wolności. I tę wolność pokazałam w świecie zarezerwowanym dla modelek o rozmiarze XS. Tydzień haute couture w Paryżu to czas, w którym można, a nawet trzeba, modę potraktować jak sztukę i barwne widowisko. Ten przekaz pomógł nam zaprezentować Vincent McDoom, najlepszy francuski stylista - dodała kreatorka mody nawiązując do prezentacji swojej kolekcji „BAJKA”.

Motyle towarzyszą i inspirują Ewę Minge już od ponad dwóch lat. Kolekcja „Black Butterflies” odniosła sukces w Paryżu w lipcu 2015 r. To wtedy narodziła się idea powołana fundacja o tej samej nazwie, która niesie pomoc osobom chorym onkologicznie i przewlekle. Motyle z kolekcji AW 2017/18 powstały w ramach arteterapii. To nie jedyny przekaz najnowszej kolekcji. W pokazie projektantki udział wzięły również modelki plus size.

- Jako jurorka „#SUPERMODELKI PLUS SIZE” byłabym niewiarygodna, gdybym pokazała same dziewczyny w rozmiarze XS. Projektujemy dla wszystkich kobiet, bo piękno nie ma wymiarów. Dlatego nie widzę powodu, dla którego modelki o pełnych kształtach nie miałyby pojawić się w Paryżu - akcentowała. - Jak na każdym moim pokazie pojawił się pełen wachlarz kulturowy. Był również pełen wachlarz wagowy - podkreśliła projektantka, dla której był to już ósmy pokaz w światowej stolicy mody.

Jesienią na antenie Telewizji POLSAT zadebiutuje program „#SUPERMODELKA PLUS SIZE”. Najsłynniejszą polską projektantkę będzie można oglądać w roli jurorki. - To program, który wzrusza, niesie misję, ale można się tez przy nim fantastycznie bawić - zapowiada Minge. Jak zaznacza, absolutnie nie chodzi o promowanie niezdrowej otyłości. - Wybierając dziewczyny do programu bardzo dbaliśmy o to, żeby to były osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia. Dobrze się odżywiają, schodzą z kanapy nie tylko po batona, ale także żeby ćwiczyć i mieć dobrą kondycję - wyjaśniała autorka kolekcji i dodała, że praca modelki jest „wielogodzinna i ciężka".

Zobacz także:
Ewa Minge walczy z hejterami: Jesteście okrutni!
Emil Biliński: Modelki zaczynają się akceptować
Czego wymaga Rafał Maślak od supermodelki plus size?
Ewa Zakrzewska: Nienawidziłam swojego ciała
Jakiej supermodelki plus size szuka Ewa Minge?
Finałowa „15” zamieszkała w domu modelek
Ruszyły nagrania programu „#Supermodelka Plus Size”
Jurorzy „#Supermodelka Plus Size” o programie
Ewa Minge: Laureatka będzie prawdziwą gwiazdą
Oto jury „#Supermodelka Plus Size“

 

Komentarze
© Polsat 2018