2017-06-20

Joanna Horodyńska: Nie lubię pięknych mężczyzn

0

Popularna stylistka była gościem w programie „Demakijaż” Krzysztofa Ibisza. Modelka, krytyk mody i prezenterka dała się namówić na szczere wyznania. Jakie tajemnice związane z życiem i pracą zdradziła prowadzącemu program? Które z gwiazd obecnych na salonach są jej zdaniem dobrze, a które źle ubrane?

Joanna Horodyńska urodziła się w Tychach. Jej rodzina to intelektualiści i koneserzy dobrego stylu. Mama jest profesorem ekonomii, ojciec biznesmenem. Joanna od początku wyróżniała się strojem. Jej pierwszą stylistką była mama - naukowiec z zamiłowaniem do szycia. Jako jedna z laureatek konkursu „Twarz roku" Joanna Horodyńska przeprowadziła się najpierw do Warszawy, a później do stolicy mody - Paryża. Widzowie mogą ją pamiętać m.in. z programu „Pieprz", gdzie prezentowała się w wannie wypełnionej pianą. Teraz budzi skrajne emocje jako bezlitosny krytyk stylu gwiazd. W programie „Gwiazdy na dywaniku" od siedemnastu sezonów bezkompromisowo piętnuje modowe wpadki. Skończyła dwa kierunki studiów, a modę traktuje jak sztukę.

- Mama zawsze mi mówiła, abym była wyrazista. Trzeba komunikować się pewnymi kodami - wyznała w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem. Na pytanie dziennikarza, czy osoby ze świata sztuki i mediów w Polsce ubierają się stylowo, odpowiedziała, że „wciąż ma o czym mówić, bo gwiazdy nadal źle się noszą". - Podaj mi takie trzy modowe polskie hity, czyli trzy gwiazdy, które cenisz za to, że potrafią się ubrać? - zaproponował prowadzący „Demakijaż". - Kasia Herman. Ona jest po prostu sobą, taka eklektyczna. Monika Olejnik. Dlatego, że jest odważna. Monika Brodka. Jak dla mnie jest artystką kompletną, ma specjalnie wykreowany wizerunek stosowny do jej muzyki - odparła krytyk mody. Zgodziła się także wymienić dwie postaci, które w jej opinii są najgorzej ubrane. Według Joanny Horodyńskiej są to Barbara Kurdej-Szatan oraz Joanna Liszowska.

- Za małe, za obcisłe. Wciąż chcą wyglądać jak koleżanki, czyli klony - w ten sposób dziennikarka i krytyk mody określiła najczęstsze modowe wpadki polskich kobiet. Na pytanie, jak ocenia obecny styl polskich mężczyzn, wskazała, że nie dbają o siebie. - Jednocześnie jest też druga strona. Bywają przerysowani i wymuskani. Plastikowe Saint Tropez - powiedziała prowadząca „Gwiazd na dywaniku”.

Joanna Horodyńska niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Dla Krzysztofa Ibisza zrobiła wyjątek. Zagadnięta o małżeństwo odpowiedziała: - Z moim zamążpójściem jest tak, że wciąż czekam na odpowiedni moment. Wyszłam za mąż i wróciłam - wyznała tajemniczo była modelka. - Nie lubię pięknych mężczyzn, narcyzów. Lubię wysokich. Moja babcia mawiała, że niskim mężczyznom nie należy ufać - oświadczyła Joanna Horodyńska.

Zobacz także:
O czym marzyła i jaka jest Danuta Stenka?
Anna Wyszkoni: Jestem uduchowioną kosmitką
Stanisława Celińska była gościem w „Demakijażu”
Poznaj niezwykłą moc królowej polskiej piosenki
Magdalena Lamparska nie dusi w sobie emocji
Cleo: Zawsze onieśmielałam mężczyzn. Bali się...
Otylia Jędrzejczak o swoich wzlotach i upadkach
Kulisy amerykańskiego snu Katarzyny Wołejnio
Jakie sekrety skrywa Magdalena Cielecka?
Jessica Mercedes Kirschner nie boi się krytyki

Komentarze