2017-05-27

„Świat według Kiepskich” - odcinek 516: Allegretto

0

Paździochowa składa Halinie nietypową propozycję. Sąsiadka oferuje jej 450 złotych w zamian za zaopiekowanie się mężem, Marianem. Zaskoczona Kiepska nie wie, jaką decyzję podjąć i prosi o czas do namysłu.

Ferdek marudzi, że Halinka kupiła niesmaczne serdelki i wysyła ją do sklepu po nowe, lepsze kiełbaski. Kiepska stanowczo odmawia. - Kobiety są po to, aby zajmować się sprawami gospodarczymi. Mężczyźni są stworzeni do celów wyższych - skomentował jej zachowanie, czym spowodował jeszcze większe oburzenie u swojej żony.

W drodze do pracy Halina spotyka sąsiadkę. Okazuje się, że Paździochowa otrzymała konkurencyjną ofertę wynajmu Mariana i pogania Kiepską w podjęciu decyzji. Ta idzie na zakupy i uświadamia sobie, ile pieniędzy przejada jej mąż. Sklepowa ostrzega ją i doradza - Trzeba go wygonić i znaleźć tańszego ekonomicznie - mówi.

W nocy Ferdek zjada całe zakupione wcześniej jedzenie i nie zostawia nic na obiad dla rodziny. Halina ze względu na finanse decyduje się przyjąć pod dach Paździocha. Niestety, spóźnia się i Marian przeprowadza się do Boczka.

Halina podejmuje przełomową decyzję i każe Ferdkowi zniknąć z domu. Wspólnie z dziećmi wystawia Kiepskiego na wirtualnej aukcji. Tymczasem Ferdek zamawia przez internet karton wina, ale nie wie, że nie może kupić go na tzw. zeszyt. Halina jest na granicy wytrzymałości i podnosi cenę oferowaną za męża.

Mariolka przypadkowo wciska na klawiaturze o dwa zera za dużo i w efekcie aukcja z Ferdkiem warta jest 100 000 złotych. Mimo horrendalnie dużych pieniędzy, nikt nie decyduje się na przygarnięcie Kiepskiego…

Zobacz także:
Marian Paździoch wraca do „Świata według Kiepskich”
Do czego ma wielką słabość Halina Kiepska?
Zobacz Urszulę Dębską jako młodą Halinę Kiepską
Renata Pałys: Paździochowa moją sąsiadką? Nigdy!
Halinka Kiepska: Potrafimy bawić się w pracy
Nie żyje Bohdan Smoleń, znany aktor i kabareciarz
Ile z Basi jest w Marioli? 18 lat z „Kiepskimi”!
Żona Mariana Paździocha ma wiele twarzy
500 odcinków! Jubileusz „Świata według Kiepskich”

Komentarze
© Polsat 2018