2017-05-25

Droga od „Idola” do podwójnej platynowej płyty

0

Ania Dąbrowska zaśpiewała podczas „Koncertu Platynowego” w Sopocie. W ramach Polsat SuperHit Festiwal zaprezentowała utwory z najnowszego albumu „Dla naiwnych marzycieli”, który pokrył się już podwójną platyną. Ceniona wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów rozpoczynała karierę w „Idolu”. Jak dziś to wspomina?

- Czy gdyby przyszło Pani teraz zaczynać karierę muzyczną zdecydowałaby się Pani na udział w talent show?
- Nie mam pojęcia. Czasy szybko się zmieniają. Talent show, czyli w moim wypadku „Idol”, był wówczas czymś zupełnie nowym. Nikt tak naprawdę nie wiedział, z czym to się wiąże i jak wygląda. Wszyscy mieliśmy bardzo dużo nadziei i sam udział w programie już uważaliśmy za ziszczenie się wielkiej kariery. Dzisiaj nie mamy pełnej świadomości, czy to jest pewna droga debiutowania. Nie mam pojęcia, co bym teraz zrobiła. Na szczęście już nie muszę stać przed taką decyzją…

- Na antenie Telewizji Polsat emitowany jest program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Artyści wcielają się w nim w gwiazdy światowego formatu, legendarnych wykonawców z różnych epok. Jeśli przyszłoby Pani wziąć udział w tym programie, to czyj utwór chciałaby Pani zaprezentować?
- Oglądałam kilka odcinków tego programu i jestem pełna podziwu dla uczestników. Artyści którzy tam występują potrafią jednocześnie emitować głos, zachowywać się i poruszać jak któraś z legendarnych postaci. To jest bardzo duże wyzwanie. W kogo mogłabym się wcielić? Może mogłabym siebie tam poudawać? Wcielić się w najlepszą wersję siebie?

- Na czym skupia się teraz Pani artystycznie?
- Dużo występuję, jeżdżę po Polsce. Jestem w nieustannej trasie koncertowej. Na razie nie pracuję nad nowym materiałem studyjnym.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Polsat SuperHit Festiwal 2017 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Panas” i „Muniek” na jednej scenie w Sopocie!
Jeszcze w maju nowy utwór i klip Eweliny Lisowskiej
Jubileusz Ewy Farnej w Sopocie. Co przygotowała?
Szampan, plaża i wschód słońca na 30. urodziny
Cleo ma pomysł na Polsat SuperHit Festiwal 2017
Jaką stylizacją zaskoczy Ewa Farna w Sopocie?
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2017
Polsat SuperHit Festiwal 2017 od 26 do 28 maja

Komentarze