2017-05-24

Jubileusz Ewy Farnej w Sopocie. Co przygotowała?

0

27 maja w sobotę odbył się specjalny koncert „Od 10 lat nie jest CICHO”. Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal piosenkarka świętowała wraz ze swoimi fanami. Ewa Farna zapewniała, że emocji na scenie w Operze Leśnej w Sopocie nie zabraknie. Tak było!

Najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Prawdziwą karierę rozpoczęła już jako trzynastolatka, zdobywając uznanie pierwszą płytą „Měls mě vůbec rád”. W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem „Cicho”. Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Albumy „EWAkuacja”, „(W)inna?”, grad nagród, w tym ta najważniejsza dla Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards.

Ewa Farna ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów programu „Idol”, czyli prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie „trendy” otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności. Teraz wróciła, żeby świętować ze wspaniałą widownią swoje dziesiąte muzyczne urodziny.

Z cudownego dziecka na naszych oczach wyrosła na fantastyczną kobietę. Śpiewa w dwóch językach i w dwóch krajach jest gwiazdą. Od 10 lat nie jest „Cicho” - w Polsce. Ani „Ticho” - w Czechach. Zbuntowana i rockowa, bywa także refleksyjna i liryczna. Fani pokochali ją za niezwykłą energię, szczerość i wyjątkowy talent! - Zagram najważniejsze piosenki mojej kariery, single, dzięki którym mogę robić to co kocham - powiedziała przed koncertem. - W moim przypadku przede wszystkim chodzi o muzę, więc na niej się skupimy. Chcemy po prostu dać dobry koncert, muzyczną ucztę - dodała.

Jak wyglądała setlista? Na otwarcie „Ulubiona rzecz”, potem „Bez łez”, „Wszystko albo nic” z towarzyszeniem pianina oraz smyczków, następnie „EWAkuacja”, „Bumerang”, „Znak” i „Na ostrzu”. Przed wielkim finałem obowiązkowy zestaw wyróżnień: statuetka od słuchaczy RMF FM, kryształowe „Serce do muzyki” od Telewizji POLSAT, a na koniec wielki hit „Cicho”, który zamknął podsumowanie pierwszej dekady artystki na scenie. Ewie Farnej życzymy jeszcze wielu takich jubileuszowych koncertów i spełnienia muzycznych marzeń!

Polsat SuperHit Festiwal 2017 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2016