2017-04-29

Magdalena Mazur: Podziwiam pielęgniarki

0

Aktorka opowiedziała POLSAT.PL o „Daleko od noszy - Reanimacja”. Mówią o niej „prawa ręka doktora Kidlera na sali operacyjnej, zgrabna blondynka w krótkiej spódniczce”. W sitcomie jest jedną z pielęgniarek, obok siostry Basen, siostry Basi Es oraz siostry Rity.

- Jak czuje się pani na planie serialu?
- Myślę, że jesteśmy bardzo fajnym teamem . Doskonale się rozumiemy.

- W czym tkwi fenomen „Daleko od noszy”?
- Serial świetnie odzwierciedla to, co naprawdę dzieje się w życiu, w kuluarach służby zdrowia. Sądzę, że to z tego powodu „Daleko od noszy” ma grono wiernych fanów. Jest też trochę ponadczasowy. Często spotykałam się z sytuacjami, kiedy ludzie, nie wiedząc o tym, że nie ma nowych odcinków, tak mocno byli wciągnięci w powtórki, że sądzili iż mają do czynienia ze świeżymi częściami. To było niesamowite. Komedia tak bardzo mocno zaistniała i funkcjonowała w świadomości widzów.

- Czy spotkała się pani z jakimiś zabawnymi sytuacjami związanymi z „Daleko od noszy”?
- Cały czas dostawaliśmy informacje o tym, że serial się podoba i ludzie na niego czekają. Co zabawne, byłam rozpoznawana w środowisku medycznym. Ilekroć zdarzyło mi się pójść do lekarza, zagadywano mnie i pytano o serial. Widać było, że lekarze oraz pielęgniarki oglądają „Daleko od noszy”.

- Czy pielęgniarki w serialu współpracują, czy rywalizują o względy lekarzy?
- Wszystko zależy od tego, w którym kierunku idzie wena scenarzysty. Faktycznie jest różnie i bywa tak, że rywalizujemy. Siłą rzeczy, jest u nas tyle pięknych kobiet, że same sprawiamy sobie takie sytuacje.

- Doktor Kidler i doktor Wstrząs sprawiają wrażenie prawdziwych samców alfa…
- Doktorzy Kidler i Wstrząs, grani przez Pawła Wawrzeckiego i Krzysztofa Tyńca, także rywalizują ze sobą. Są niczym dwa koguty w jednym kurniku. Cały czas coś się dzieje. Także w sferze damsko-męskiej. Raz jeden jest górą, raz drugi. Wydaje mi się, że Kidler jest bardziej zorientowany na sprawowanie władzy.

- Chciałaby pani pracować jako pielęgniarka?
- Podziwiam prawdziwe panie pielęgniarki. Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Na pewno nie jest tak wesoło i przyjemnie, jak w naszym serialu. Dla mnie praca w „Daleko od noszy” to zaledwie namiastka prawdziwej pracy w służbie zdrowia.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Daleko od noszy - Reanimacja” w każdą sobotę o godz. 16:15.
Wszystkie odcinki można wcześniej oglądać na platformie IPLA.TV.

Zobacz także:
Siostra Basen i szpitalny Monty Python
Co się zmieni po reanimacji „Daleko od noszy”?
Hanna Śleszyńska: Myślimy o Ani Przybylskiej
Jak siostra Rita wpłynie na zdrowie pacjentów?

Komentarze