2017-04-29

„Daleko od noszy - Reanimacja” - odcinek 9: Pacjent Roku

Fortel pacjenta Nowaka, prestiżowy konkurs i zamach na Panią Ordynator. W szpitalu rozgrywają się sceny godne prawdziwego thrillera. Kolejna dawka absurdalnego humoru, emocje z przymrużeniem oka, a przede wszystkim dobra zabawa to znaki rozpoznawcze dziewiątego odcinka serialu.

Kuzyn pacjenta Nowaka - Kuba, nie ma gdzie mieszkać, odkąd wyrzuciła go narzeczona. - Wywaliła cię z chaty? Tak jak stoisz? Ale za co? - pyta zaniepokojony i… sprytnie załatwia mu pobyt w szpitalu. Wykorzystuje lukę w przepisie, która stanowi, że jeśli ktoś spoza rejonu rozchoruje się na terenie placówki, musi zostać hospitalizowany. Nowak aranżuje wypadek kuzyna, tuż przy dyżurce pielęgniarek. Przypadkowo wszyscy dowiadują się, że pacjent Nowak ma na imię Wieńczysław. Okazuje się również, że nowy pacjent - Kuba, zna się z siostrą Ritą…

Minister Łubicz ogłasza w orędziu telewizyjnym ogólnopolski konkurs na Pacjenta Roku. Minister sugeruje Pani Ordynator, że ta ma znaleźć „ekstra pacjenta”, żeby rzucić mediom gotowy temat o jego byłym szpitalu. - Zrobi się sesję i trochę wypłynę w górę, bo tu mnie rożni zaczynają podgryzać - mówi były ordynator. - Kolacyjka będzie, a ja mam daczę nad zalewem - zachęca lubieżnie. - Dziad zboczony - komentuje po rozmowie doktor Kidler vel nowa Pani Ordynator.

Tymczasem doktor Wstrząs skombinował śmiertelnie niebezpieczne bakterie, przy pomocy których zamierza zgładzić Panią Ordynator. - To jest koniec twojej udręki Rituś - chwali się przed pielęgniarką. - Zgładzi się babsko bez śladu - zapowiada. - Szkoda, że kiedy byliśmy razem, nie potrafiłeś tak ładnie mówić, jakim jesteś draniem - komentuje wywody Wstrząsa jego była partnerka, siostra Basia Es.

Siostra Rita postanawia donieść Pani Ordynator o planach zamachu. - Grozi pani śmiertelne niebezpieczeństwo - ostrzega. Pani Ordynator zaczyna odczuwać tajemnicze bóle…

Daleko od noszy - Reanimacja” w każdą sobotę o godz. 16:15.
Wszystkie odcinki można wcześniej oglądać na platformie IPLA.TV.

Zobacz także:
Magdalena Mazur: Podziwiam pielęgniarki
Siostra Basen i szpitalny Monty Python
Co się zmieni po reanimacji „Daleko od noszy”?
Hanna Śleszyńska: Myślimy o Ani Przybylskiej
Jak siostra Rita wpłynie na zdrowie pacjentów?