2017-04-25

Polsat SuperHit Festiwal 2017 od 26 do 28 maja

Opera Leśna w Sopocie znów będzie gościć największe gwiazdy! W ostatni weekend maja wszystkie drogi prowadzą do Sopotu. Co nas czeka? Koncert Platynowy, jubileuszowe koncerty T. Love i Ewy Farnej, Radiowy Przebój Roku oraz mistrzowie kabaretów!

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2017 na deskach Opery Leśnej spotkają się największe muzyczne gwiazdy, których płyty pokryły się platyną, a 35 lat na szczycie rynku muzycznego świętować będzie rockandrollowy Muniek Staszczyk z zespołem T.Love. W sobotę najpopularniejsi wykonawcy, których piosenki nucimy codziennie słuchając radia, wystąpią w koncercie Radiowy Przebój Roku. Będzie też okazja do celebrowania 10. scenicznych urodzin Ewy Farnej, jednej z najmłodszych i największych gwiazd muzycznych Polski i Czech. Zgodnie z tradycją w niedzielę pojedynki na żarty stoczą mistrzowie najlepszych polskich kabaretów.

Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal 2017

Koncert Platynowy

26 maja w piątek, pierwszego dnia festiwalu, w Koncercie Platynowym zobaczymy artystów, którzy w przebojowy sposób zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. Znalezienie się w tym gronie dziś nie należy do zadań najłatwiejszych. Tym bardziej trzeba docenić artystów, których albumy wciąż znajdują wierną rzeszę odbiorców.

Michał Bajor za płytę „Moja miłość”, pełną pięknych tekstów o miłości autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Obok nowych interpretacji takich przebojów jak „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną” znalazły się również dwie premierowe piosenki zaśpiewane w duetach z Anną Wyszkoni i Alicją Majewską. Michał Bajor wystąpi podczas Koncertu Platynowego w duecie z Anną Wyszkoni.
Agnieszka Chylińska za podwójnie platynowy album „Forever Child” z takimi przebojami jak „Królowa Łez” oraz „Kocham Cię, ale Cię nie lubię”. Artystka wróciła po siedmiu latach przerwy znów inna, zaskakująca i niepokorna. Muzycznie swoim fanom przygotowała niemałą rewolucję i to chyba dzięki tej różnorodności pozostaje jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie.
Ania Dąbrowska za świetny popowy album „Dla naiwnych marzycieli”, który pokrył się już podwójną platyną i znany jest z takich utworów jak „Nieprawda” oraz „W głowie”. Niepowtarzalny klimat, łatwość tworzenia wpadających w ucho melodii i harmonii to jej znak rozpoznawczy.
Dzięki potrójnie platynowej płycie „Złota kolekcja” po raz pierwszy na sopockiej festiwalowej scenie pojawi się Dżem. Zespół-legenda z ponad 40-letnią historią, którego przeboje „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „W życiu piękne są tylko chwile” śpiewa już kilka pokoleń Polaków.
Sylwia Grzeszczak za podwójnie platynową płytę „Tamta dziewczyna”. To w dyskografii czwarty, ale pod względem rozmachu aranżacyjnego pierwszy taki album artystki. Nie brak na nim pasji, namiętności, a dzięki orkiestrowym harmoniom i poetyckim tekstom ma niemal musicalowy charakter. Dla fanów to prawdziwa muzyczna uczta i kopalnia przebojów. Singiel z tej płyty o tym samym tytule odtwarzany był w internecie ponad 71 milionów razy oraz był ogłoszony przebojem lata 2016 podczas koncertu Telewizji POLSAT i radia RMF FM.
Kortez uhonorowany Fryderykiem za debiutu roku. Wrażliwy, szczery, choć skomplikowany artysta, w którego muzyce trudno się nie zakochać. Przede wszystkim ze względu na niską, matową barwę jego głosu. Na podwójnie platynowej dziś płycie „Bumerang” urzekają akustycznie zaaranżowane utwory. Album dotarł również do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) przygotowywanej przez TNS Polska dla ZPAV.
Piersi za podwójnie platynowy album „Piersi i przyjaciele 2”. Poprzedni album wydali… dziewięć lat wcześniej. Zmiana lidera i wokalisty zaowocowała niewielką zmianą muzyczną, za to wielkim przebojem „Bałkanica”, który dziś zna chyba cała Polska, a internauci odtworzyli go już prawie 79 milionów razy.
Teatr Muzyczny Roma za płytę „Mamma Mia!”. Album, podobnie jak spektakl, miał premierę w lutym 2015 roku i jest wielkim hitem. Dziś krążek, zawierający największe przeboje grupy ABBA jak „Mamma Mia”, „S.O.S.” czy „Dancing Queen”, w wykonaniu aktorów spektaklu jest już podwójnie platynowy.
Sarsa, której debiutancki, a dziś platynowy album „Zapomnij mi” zawiera wielki przebój „Naucz mnie” to po prostu świetny, niebanalny pop, okraszony nowoczesnymi brzmieniami, a co najważniejsze autorski, bo Sarsa jest współautorką muzyki i autorką wszystkich tekstów na krążku. Przyszłość zdecydowanie będzie należeć do niej.
Michał Szpak to artysta w każdym calu, który konsekwentnie realizuje marzenie o wielkiej muzycznej karierze. Jej smak poznał reprezentując Polskę w konkursie Eurowizji, w którym zajął 8. miejsce. Jego piosenka „Color Of Your Life” stała się przebojem również w kilku krajach w Europie. Debiutancka, dziś platynowa już płyta Michała „Byle być sobą” pozytywnie zaskakuje dojrzałością brzmienia, bogactwem aranżacji i szerokim spojrzeniem na muzykę.
Wraz z przedstawicielami ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) uhonorujemy również artystów diamentowych singli, które osiągnęły sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy! Są to: Cleo, Antek Smykiewicz, Zenek Martyniuk i Akcent oraz Natalia Nykiel.

Chłopaki nie płaczą 35 lat - T.Love

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności T.Love oraz rockandrollowego poety, założyciela zespołu, Muńka Staszczyka. - Zaczęliśmy zimą 1982 roku w stanie wojennym, w zaśnieżonej reżimowej rzeczywistości - opowiadał kilkanaście lat temu wokalista. Członkowie grupy chodzili wtedy do IV L.O. w Częstochowie i właśnie tam powstał zespół T.Love Alternative, który pod tą nazwą funkcjonował do 1987 roku. Żaden z nich nie umiał wtedy specjalnie śpiewać i grać. Nie mieli nawet własnych instrumentów. Chcieli jedynie w jakiś sposób wyrazić swój stosunek do rzeczywistości, opowiedzieć o tym, co widzieli za oknem. Po 35. latach istnienia T.Love ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości grupy znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek: „Wychowanie”, „Warszawa”, „King”, „Stany”, „IV L.O.”, „Bóg”, „1996”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Lucy Phere” czy „Gnijący świat”, a to tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Do udziału w jubileuszu T.Love zaprosił również gości specjalnych. Na scenie pojawią się m.in. Kasia Kowalska, Stanisława Celińska, Janusz Panasewicz i Kortez.

Pierwszy dzień poprowadzą: Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Maciej Rock oraz Darek Maciborek z RMF FM.

Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal 2017

Radiowy Przebój Roku

27 maja w sobotę drugi dzień festiwalu otwiera koncert Radiowy Przebój Roku. Na scenie zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma „BMAT”, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie.

Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie „Upiłam się Tobą”, grupę Enej z „Może będzie lepiej”, Margaret i „Cool me down”, Sylwię Grzeszczak w piosence „Tamta dziewczyna”, Monikę Lewczuk w „Ty i ja”, Ewelinę Lisowską z utworem „Prosta sprawa” oraz Natalię Szroeder i jej przebój „Lustra”. Na scenie Opery Leśnej pojawią się również zdolni wokaliści młodego pokolenia: Natalia Nykiel w hicie „Error”, Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór „Pod wiatr”, Bednarek zaśpiewa swój „List”, a Lanberry piosenkę „Piątek”. W koncercie wystąpią również artyści związani z muzyką klubową, która często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit „Never Go Away”, a Gromee zaprezentuje „Fearless”.

W koncercie radiowych hitów wystąpi również zespół Feel, który od dziesięciu lat jest na scenie. Ich przeboje nuci niemal cała Polska. Feel może do dziś poszczycić się najbardziej spektakularnym debiutem polskiej fonografii w XXI wieku. W 2007 roku ich pierwsza płyta uzyskała status diamentowej, rozchodząc się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Dzięki przebojowym piosenkom „A gdy jest już ciemno”, „Jak anioła głos”, czy „Pokaż na co cię stać”, zespół z dnia na dzień stał się najpopularniejszą grupą w Polsce zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas koncertu Radiowy Przebój Roku nie zabraknie jednego z ostatnich singli zespołu Feel „Swoje szczęście znam”.

Od 10 lat nie jest CICHO - Ewa Farna

Drugi dzień festiwalu zakończy najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej - Ewa Farna, która przez dziesięć lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Prawdziwą karierę rozpoczęła już jako trzynastolatka, zdobywając uznanie pierwszą płytą „Měls mě vůbec rád”. W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem „Cicho”. Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Płyty „EWAkuacja”, „(W)inna?”, grad nagród, w tym ta najważniejsza dla Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards.

Ewa Farna ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów programu „Idol”, czyli prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie „trendy” otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności.

Drugi dzień poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Darek Maciborek z RMF FM oraz Kabaret Skeczów Męczących.

Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal 2017

Sopocki Hit Kabaretowy

28 maja w niedzielę, trzeciego dnia festiwalu, scena będzie należała do kabaretowej elity, która zetrze się w pojedynku na najzabawniejsze skecze i piosenki. Wieczór pełen salw śmiechu i doskonałej rozrywki zapewnią nam kabaretowe gwiazdy m.in. Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama. Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą: Ewa Błachnio i Marcin Wójcik.

Polsat SuperHit Festiwal 2017 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2017 jest radio RMF FM.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2017 są Plus i Cyfrowy Polsat.

Oficjalny Partner Flotowy - Grupa Zdunek.

Polsat SuperHit Festiwal to festiwal artystów, którzy odnieśli sukces. Jego formuła uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Podczas dwóch dotychczasowych edycji Polsat SuperHit Festiwal, Telewizja POLSAT była liderem oglądalności, a wszystkie koncerty obejrzało łącznie niemal 20 milionów widzów.