2017-04-05

Oto najlepsza ósemka „Idola”! Poznaj ich bliżej

0

Kogo wybrali jurorzy do finałowych odcinków talent show? Zobacz sylwetki. Jeszcze kilka tygodni temu anonimowi, a dziś coraz bliżej realizacji swoich marzeń. Jak zakończy się przygoda ich życia? Kto z nich wygra „Idola”?

Oto wszystkie osoby, które znalazły się w finale.

Karolina Artymowicz
Mała dziewczyna z małą gitarką. Ma 18 lat i mieszka w Charbowie koło Kłecka. Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym. W wieku gimnazjalnym odkryła, że najłatwiej jest jej wyrażać siebie poprzez dźwięki. Gdy miała problemy z niedowagą i wychudzeniem, spowodowane chorobą, to muzyka nie pozwoliła wpaść jej w depresję i właśnie wtedy poświęciła na nią najwięcej czasu. W gimnazjum rozwijała swoją pasję pod czujnym okiem nauczycielki muzyki. Na samym początku realizowania pasji usłyszała wiele gorzkich słów, ale to nie podcięło jej skrzydeł. Od 2016 roku śpiewa w zespole Create. Amatorsko gra na ukulele i na melody. Jej hobby to głównie muzyka. W głębi duszy jest humanistką, co czyni pisanie tekstów piosenek jej drugą największą pasją. Interesuje się również filmem, teatrem i fotografią.

Mariusz Dyba
28-latek z Olsztyna. Z zawodu ratownik medyczny, wolny obywatel świata, związany z rodzinną Ornetą i Olsztynem. Na co dzień gra i występuje w okolicznych pubach, hotelach i restauracjach. Pracuje jako instruktor zespołu młodzieżowego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Śpiewa od dzieciństwa. Był wokalistą w zespole rockowym Elephant Memory. Zagrali kilkadziesiąt fajnych koncertów i zakończyli działalność w 2014 roku. Obecnie z ekipą przyjaciół pracują w Olsztynie nad własnym materiałem.

Patrycja Jewsienia
Ma 21 lat i mieszka w Gdańsku, a wychowała się w Malborku. Studentka III roku rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W weekendy gra koncerty, śpiewa na imprezach i w klubach. To dziadek, który grał na trąbce, zaszczepił w niej miłość do muzyki. W trakcie studiów zaczęła samodzielną pracę nad autorskim repertuarem. Komponuje muzykę i pisze teksty. Gra na ukulele, ale chce się nauczyć gry na fortepianie. Jej życiowy plan „B” to rzeźba, rysunek i malarstwo. Kocha tworzyć i kreować nową rzeczywistość. Rzeźbiąc spędza w szkole noce i dnie.

Adam Kalinowski
Ma 22 lata, pochodzi z Łomży, a od trzech lat mieszka w Trójmieście. Studiuje ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie jest na trzecim roku. Chodził do gimnazjum i liceum katolickiego, gdzie należał do szkolnego zespołu Soli Deo, z którym przez 6 lat grał cykliczne koncerty dla szkoły, na okolicznych festynach oraz wydarzeniach kulturalnych miasta. Trenował 8 lat karate, ale zrezygnował ze sportu na rzecz muzyki. Należy do zespołu W8 z którym koncertuje, głównie w Trójmieście i okolicach. Grupa stara się nagrać płytę z autorskim materiałem hardrockowym. Od paru lat jest w stanie utrzymać się z muzyki. Grywa również na tzw. streecie, co zawsze spotyka się z pozytywnym odbiorem ze strony przechodniów. Interesuje się historią, polityką, ekonomią i tym co się dzieje na świecie. Zdarza mu się również rysować. Uwielbia czytać książki. Jest ogromnym fanem J. R. R. Tolkiena oraz Terry’ego Pratchetta. Pracuje w radiu studenckim Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kiedyś prowadził audycję muzyczną, a aktualnie zajmuje się reporterką i nagrywaniem jingli. Nagrywa również dźwięki jako lektor.

Jakub Krystyan
Ma 23 lata, mieszka w Krakowie, a pochodzi z Bestwiny. Pracuje jako trener personalny. Posiada tytuł ze specjalizacją: instruktor kulturystyki. Oprócz tego dwa razy w tygodniu bywa na krakowskim Kazimierzu, organizując wernisaże, wystawy, wieczory poetyckie oraz czwartkowe JamSassion w jednym z lokali jazzowych. Jest samoukiem, który zawsze śpiewał pod prysznicem lub przy odkurzaniu, kiedy nie było nikogo w domu. Jest typem samotnika. W skład jego specjalistycznej diety wchodzi sześć posiłków dziennie, przy których pomaga mu czasami babcia. Uważa, że program „Idol” to jego ostateczna rozgrywka z samym sobą. Gra na klawiszach, gitarze i basie. Współpracował z Jarosławem Grzybowskim, perkusistą Golec uOrkiestra, Kubą „Bobasem” Wilkiem, zespołami Levi oraz Konfraternią Bluesa, z którą gra do dziś.

Maciej Mazur
Ma 22 lata, mieszka w Szczecinie, a pochodzi z Krzymowa, małej wsi oddalonej o 60 km. Maciek jest na ostatnim, czwartym roku logistyki na Akademii Morskiej w Szczecinie, udziela się w akademickim chórze oraz jest członkiem Kompanii Honorowej Akademii Morskiej. Dopiero na studiach zaczął uczęszczać na zajęcia z emisji głosu. Chęć poszerzenia horyzontów sprawiła, że odszedł od recytacji i zajął się śpiewaniem. Był wokalistą w zespole Frontrow, ale rozstał się z nim w wakacje 2016 roku. W szkole średniej grywał na gitarze, ale poprzestał na tym i nie wrócił już do instrumentu. Będąc samoukiem nauczył się wielu utworów. Szczególne wsparcie znajduje w swojej mamie, która kiedyś również śpiewała w chórze i udzielała się artystycznie. Hobby? Zbiera okolicznościowe monety, uwielbia zawierać nowe znajomości, a przede wszystkim kocha podróże.

Adrian Szupke
Adrian ma 27 lat i mieszka w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką. Czas zajmują mu próby i koncerty. Nie ma stałej pracy, bo męczy go rutyna. Mieszka z przyjaciółmi. Wokalistą został z przypadku około siedem lat temu. Wcześniej grał na basie, a na lekcje śpiewu poszedł w zastępstwie kolegi, któremu je najpierw załatwił, ale ten postanowił z nich zrezygnować. Przez lata miał wiele różnych zespołów, które prędzej czy później się rozpadały. Grał mnóstwo koncertów i wygrał kilka przeglądów muzycznych. Obecnie gra na gitarze, basie i trochę na harmonijce ustnej. Nikt z jego rodziny nie miał wpływu na jego zainteresowania muzyczne. Mama ma natomiast talent plastyczny. Uwielbia podróżowanie autostopem, książki filozoficzne, grę w koszykówkę, bilard, rzutki i rozmowy do piątej rano. Uważa, że ma czarną duszę. Kocha bluesa.

Angelika Zaworka
„Żelka” ma 21 lat i mieszka w Prószkowie koło Opola. Pracuje w piekarni i chodzi do zaocznego liceum. Jest mamą 3-letniej córeczki. Śpiewa od dziecka i jest samoukiem. Nigdy nie miała możliwości kształcenia się w kierunku muzycznym. Sytuacja rodzinna i materialna zwyczajnie jej na to nie pozwalały. Śpiewa w zespole muzyczno-okolicznościowym, który gra na weselach, festynach i urodzinach. Ma narzeczonego Sebastiana, z którym od czterech lat mieszkają z przyszłymi teściami i córeczką. Angela lubi tańczyć i pozować do zdjęć. Ma też zdolności aktorskie. Przez chwilę była częścią teatru i udało się jej zagrać w przedstawieniu. To zwariowana i bardzo kontaktowa dziewczyna, otwarta na ludzi oraz nowe przeżycia. Bardzo ceni sobie ludzi prostych. Jest marzycielką, ale nie patrzy na świat przez różowe okulary. Twierdzi, że ma zbyt mało wiary w siebie, jednak - mimo tego - cały czas szuka w sobie optymizmu.

Idol” w każdą środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Kto wystąpi w finałowych odcinkach „Idola”?
Po siódmym odcinku „Idola” znamy topową „dwunastkę”
Kto jest w etapie klubowym „Idola”? Poznaj wybór jury
Kto błysnął w programie „Idol” na etapie teatralnym?
Piąty odcinek „Idola” zakończył etap castingów
W czwartym odcinku „Idola” odkryliśmy...
Ilu było „kosmitów” w trzecim odcinku „Idola”?
Kto zachwycił jurorów w drugim odcinku „Idola”?
Co wydarzyło się w pierwszym odcinku „Idola”?

Komentarze