2017-03-27

Przemysław Sadowski zdradził jakim jest ojcem

0

W serialu „Niania w wielkim mieście” gra dziecięcego psychologa, a prywatnie... Aktor jest tatą trójki dzieci, które wychowuje z żoną, również aktorką, Agnieszką Warchulską. Przemysław Sadowski opowiedział jak ojcostwo zmieniło jego życie.

Gra jedną z głównych ról w nowym serialu Polsatu „Niania w wielkim mieście”, w którym wciela się w rolę Jacka, świetnego psychologa dziecięcego, który… nie ma dzieci. W życiu prywatnym aktor ma ich trójkę - z Agnieszką Warchulską mają dwóch synów Jana i Franciszka oraz córkę Małgosię, z poprzedniego związku.

Jak Przemysław Sadowski radzi sobie z wychowywaniem dzieci? Aktor przyznał, że rola rodzica do łatwych nie należy. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swoich odczuciach, kiedy na świat przyszło potomstwo.

- Lekko na pewno nie było. Tak się zdarzyło, że kiedy w 2006 roku urodził się Janek, miałem bardzo dużo pracy, kręciłem jednocześnie dwa seriale, jeździłem na próby do spektaklu teatralnego i był „Taniec z Gwiazdami” - opowiada. - Byłem fizycznie i psychicznie wykończony. Spałem po trzy, cztery godziny na dobę. Agnieszka po narodzinach synka została sama w domu - dodaje w rozmowie z tygodnikiem „Świat i Ludzie”.

- Do dziś pamiętam taką sytuację: przyjeżdżam do domu o drugiej w nocy. I co? Płacze mały Janek, płacze moja żona, a potem i ja. Totalna bezsilność. Bardzo pomogli nam wtedy moi rodzice, zresztą pomagają nam do dziś. Wtedy na rok praktycznie zamieszkali w stolicy, zajmując się Jaśkiem. Agnieszka mimo wszystko musiała zwolnić tempo, choć przecież jej kariera pędziła. Był czas, kiedy nie pracowała - wspomina aktor.

Jak dzieci zmieniły życie Przemysława Sadowskiego? - Musieliśmy dać radę i przystosować się do nowej rzeczywistości, kiedy dzieci kradną twój wolny czas, beztroskę i wolność - wskazuje aktor. - Ale w zamian dają niesamowite poczucie spełnienia, radość, dumę i miłość - dodaje. Jakim jest ojcem? Odpowiedź nie jest oczywista. - Trzeba o to zapytać moje dzieci, tylko może jeszcze nie teraz - mówi z uśmiechem. - Nie umiem tego zdefiniować i nie będę odkrywczy, mówiąc, że bardzo mi na nich zależy, aby wyrośli na porządnych ludzi, aby byli szczęśliwi - podkreśla Przemysław Sadowski.

Aktor chce być wzorem dla dzieci. W jaki sposób je wychowuje? - Wychodzę z założenia, że dzieci uczą się przez obserwowanie rodziców, a nie przez nakazy czy zakazy, dlatego staram się im dawać dobry przykład. Teraz starszy Janek trenuje pływanie, więc cztery razy w tygodniu wstajemy o 5:30 i pędzimy na trening na 6:30. Syn ćwiczy pod okiem trenerki, pani Moniki, a ja pływam na torze obok. I wiem, że kiedy przyjdzie kryzys, a przyjdzie na pewno, kiedy nie będzie mu się chciało rano wstać i zasuwać tych osiemdziesiąt długości basenu, to może spojrzy na mnie i pomyśli: „kurczę, stary daję radę, to i ja nie odpuszczę” - wyznał.

W serialu „Niania w wielkim mieście” bohater grany przez Przemysława Sadowskiego jest nie tylko cenionym psychologiem, bardzo oddanym dzieciom, ale gra też mężczyznę rozdartego między dwoma kobietami. Którą kobietę wybierze Jacek: Danę czy Monikę?

Niania w wielkim mieście” w każdy wtorek o godz. 21:35 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Czy Mateusz Rzeźniczak spotkał prawdziwą miłość?
Jak kiedyś wyglądała „Niania w wielkim mieście”?
Anna Dereszowska ma bardzo wysokie wymagania
Łukasz Kadziewicz w „Niani w wielkim mieście"
Jaką modę lubi aktorka Kamilla Baar-Kochańska?
Jakie postaci lubimy oglądać w serialach?
Stefan Pawłowski: Jestem panem nianią...
Oto psycholog z serialu „Niania w wielkim mieście”
Intrygująca osobowość szefowej agencji niań
Kto jest kim w serialu „Niania w wielkim mieście”
Poznajcie nianię, która pomaga nie tylko dzieciom - wywiad z Magdaleną Lamparską dla POLSAT.PL

Komentarze
© Polsat 2018