2016-12-22

Świąteczny „Nasz nowy dom” pełen blasku i radości

0

- Byliśmy u rodzin, którym pomogliśmy - mówi POLSAT.PL Katarzyna Dowbor. W niedzielę 25 grudnia widzowie Polsatu zobaczyli odcinek specjalny programu. Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia to idealny czas, aby ponownie spotkać się z bohaterami siódmego sezonu.

Ekipa programu już po raz trzeci wyruszyła w podróż po Polsce i odwiedziła rodziny, które szykowały się do pierwszych świąt w nowych, wyremontowanych domach. Katarzyna Dowbor przygotowała piękne choinkowe bombki z logo programu, a Mikołaj zadbał o prezenty dla najmłodszych. - Te wizyty są dla mnie czymś najpiękniejszym - mówi POLSAT.PL prowadząca „Nasz nowy dom”. - Przekonuję się wtedy, że to co robimy jest dobre, słuszne i prawdziwe. Wyszedł nam naprawdę dobry program - dodaje ikona polskiej telewizji.

- Nie grają w nim aktorzy, a emocje rodzin są prawdziwe - zaznacza Katarzyna Dowbor i przytacza historię, którą napisało samo życie. - Ojciec-wdowiec z trójką dzieci, który bardzo kochał swoją żonę, został sam, gdy ona umarła na raka. Zastaliśmy rodzinę w bardzo trudnej sytuacji. W czasie trwania programu dzieci w ogóle się nie odzywały. Nie chciały mówić, były w traumie… - wspomina. - Ale kiedy przyjechaliśmy po kilku miesiącach od remontu, okazało się, że odkryliśmy inne dzieci. Od najmłodszej dziewczynki dostałam piękny list z podziękowaniem dla wszystkich, którzy ten dom robili. Oni teraz są szczęśliwi, a wcześniej byli przybici - dodaje.

„Nasz nowy dom” odmienia życie, daje radość i nadzieję na lepszą przyszłość. Widzowie obserwują jak fachowa ekipa w sześć dni gruntownie remontuje zniszczone domy. - Jak tylko rodzina przekroczy próg takiego mieszkania, natychmiast wyraz ich twarzy jest inny. Oni są w szoku. Nawet nie są w stanie okazać radości, bo tak mocno zaskakuje ich przemiana - opowiada dziennikarka i prezenterka, dla której liczy się przede wszystkim poprawa losu potrzebujących rodzin. Bez ciepłego domu byłoby im bardzo trudno. - Dla nas najważniejsi są ludzie. Widzowie to doceniają. Oglądalność programu także o tym świadczy, za co serdecznie dziękujemy - dodaje.

Święta to czas szczególny. Jak spędza go Katarzyna Dowbor? - Bardzo tradycyjnie. Najpierw wyjeżdżam na narty, żeby wrócić przed 24 grudnia. Uważam, że najważniejszym dniem świąt jest Wigilia, którą zawsze staramy się spędzać razem. Uwielbiam wszelkie bajery świąteczne, czyli wystrój domu, choinki… O to wszystko dbam sama - wskazuje.

Maksymilian Jaworowski

Czego mogą spodziewać się bohaterowie wydania specjalnego? Jakimi prezentami obdaruje odwiedzone rodziny prowadząca?

Świąteczny odcinek programu „Nasz nowy dom” dostępny w IPLA.TV

Komentarze
© Polsat 2018