2016-12-10

Zostań modelką plus size! Zgłoś się do programu

Nadchodzi rewolucja! Poszukujemy kobiety pełnej stylu, siły i krągłości. Zgłoś się do nowego programu w Telewizji POLSAT.

Takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było! Ruszyły castingi do nowego programu, okrzykniętego przez prasę zagraniczną jednym z najbardziej oczekiwanych telewizyjnych show na świecie. Ta produkcja udowadnia, że piękno nie ma rozmiaru i daje przepustkę do kariery w modelingu kobietom o pełnych kształtach. Dlatego, jeżeli chcesz zostać modelką o zaokrąglonych kobiecych kształtach i przeżyć wielką przygodę, to zgłoś się do nowego programu Telewizji POLSAT!

W ogólnokrajowym programie castingowym poszukiwana jest twarz i sylwetka przyszłości - pełna siły, wdzięku, stylu i krągłości. Podstawowym kryterium udziału w show jest modelka w rozmiarze 42. lub większym, wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym od 18 do 28 lat.

Zgłoszenia wraz ze zdjęciem twarzy i sylwetki należy wysyłać na adres: modelka@rochstar.tv

Branża modowa przechodzi spektakularną rewolucję i wiele marek otwiera się na „duże kobiety”. Ostatnio, tylko w samych w Stanach Zjednoczonych, rynek XL wzrósł do 20 miliardów dolarów. Program ten jest wyzwaniem dla ludzkich uprzedzeń do zaokrąglonych kobiecych kształtów. To program przełomowy, który ma szansę zmienić nasze postrzeganie piękna i udowodnić, że prawdziwe piękno nie jest zdefiniowane rozmiarem. Aż 81% mężczyzn na świecie już to wie i preferuje pełne krągłości kobiety!

Kobiety popularnie określane mianem „plus size”, dzięki udziałowi w programie, mają niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu. W każdym odcinku show uczestniczki będą mierzyć się ze swoimi problemami i stawiać czoło nowym wyzwaniom, które przygotują je do kariery i dostarczą umiejętności zawodowych w drodze na sam szczyt. Odbędą fascynującą podróż od nieśmiałych „puszystych” kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie modelek. Czteroosobowe jury - składające się z ekspertów z doświadczeniem modowym plus size - będzie im doradzać na wszystkich etapach tej drogi i decydować, kto ma to coś, żeby przejść do następnego odcinka, a kto będzie musiał odpaść. Będziemy im towarzyszyć w tej inspirującej podróży, odkrywając ich lęki i radości.

Ten program nie ma prowadzącego. To jurorzy show będą pełnić kilka ról: prowadzących, członków jury, ekspertów i mentorów. W odcinkach będą pojawiać się również goście w roli ekspertów, w dziedzinach związanych z tematami odcinków. Przed uczestniczkami do wykonania zadania aktorskie, sportowe, taneczne i próba swoich sił w reklamie telewizyjnej. Nie zabraknie też takich, które każą im zmierzyć się ze swoimi słabościami czy niezbyt miłymi sytuacjami z przeszłości.

Do pierwszego sezonu show w Niemczech zgłosiło się ponad 2000 kobiet (dla porównania do Top Model zgłosiło się zaledwie kilkaset). Jedna z najpopularniejszych modelek plus size - Ashley Graham - od początku głośno mówi o krzywdzących standardach panujących w branży mody. Choć nie ma figury modelki, a jej rozmiar znacznie odbiega od standardów, z powodzeniem pojawia się w kolejnych sesjach zdjęciowych i udowadnia, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem. Przez wielu uważana jest za ambasadorkę pozytywnego stosunku do swojego ciała i samoakceptacji. Jako jedna z pierwszych modelek plus size trafiła na okładkę „Vogue'a", brytyjskiej biblii mody.

W listopadzie 2016 w Los Angeles odbyła się gala magazynu „Glamour", na której rozdano nagrody dla „kobiet roku". Na czerwonym dywanie furorę zrobiły dwie najpopularniejsze obecnie modelki plus size. Wspomniana wcześniej 28-letnia Ashley Graham pozowała w białym, koronkowym kombinezonie Galia Lahav z wycięciem na dekolcie. Natomiast 26-letnia Iskra Lawrence, nazywana „Gigi Hadid XXL", wybrała metaliczną sukienkę od Christian Siriano. Obie pozowały do zdjęć, chętnie eksponując swoje pełne kształty.

Show oparte jest na niemieckim formacie „Curvy Supermodel", na licencji firmy Armoza Formats. Seria przewiduje 10 odcinków. Za produkcję programu odpowiada firma Rochstar. Format zadebiutuje na antenie Telewizji POLSAT najprawdopodobniej jesienią 2017 roku.