2016-09-04

Olga Szomańska zachwyciła wokalem i... długimi nogami

0

Ulubiona wokalistka Piotra Rubika wygrała premierowy odcinek szóstej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Ośmiu nowych uczestników programu: Joanna Moro, Olga Borys, Maria Tyszkiewicz, Olga Szomańska, Radosław Pazura, Mateusz Banasiuk, Michał Rudaś i Kamil Bijoś po raz pierwszy wcieliło się w ikony polskiej i światowej muzyki. Ich zadaniem - zgodnie z formułą programu - było jak najdokładniejsze odwzorowanie oryginalnych wykonawców.

Szósta edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozpoczęła się mocnym akcentem. Na scenie pojawiła się triumfatorka poprzedniej edycji show Aleksandra Szwed, która rozgrzała atmosferę wcielając się w Michaela Jacksona.

Magii zabawy i wchodzenia w role od pierwszej minuty ulegli wszyscy uczestnicy show. Na pierwszy ogień poszedł Mateusz Banasiuk z przebojem BeeGees „Stayin’ Alive”. Mimo entuzjastycznych komentarzy wszyscy jurorzy, z wyjątkiem Pawła Królikowskiego, przyznali mu ostatecznie zaledwie po 1 punkcie.

Dużą niespodzianką okazała się Marysia Tyszkiewicz. Aktorka Teatru Studio Buffo wcieliła się w Michała Szpaka i zaśpiewała utwór „Color Of Your Life” z tegorocznego konkursu Eurowizji. Jej wykonanie szczególnie spodobało się Małgorzacie Walewskiej, od której dostała 10 punktów w końcowym rankingu.

Zaskoczeniem dla jury okazał się również występ Radosława Pazury. - Bardzo się cieszę, że aktor z takim dorobkiem, tak ważny, jest między nami i czekam, co on jeszcze pokaże - komentował jego występ Bartek Kasprzykowski. - Zaśpiewałeś czyściusieńko jak żyleta - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka, która - choć od lat gra z Pazurą w teatrze - nie wiedziała, że kolega ma takie umiejętności wokalne.

Największy jednak entuzjazm jurorów wywołały metamorfozy dwóch pań: Olgi Szomańskiej i Olgi Borys. Pierwsza zachwyciła wokalem, wykonując piosenkę Tiny Turner „GoldenEye”, druga zaprezentowała utwór Stanisławy Celińskiej „Uśmiechnij się”. Swoją kreacją Olga Borys przypadła do gustu szczególnie męskiej części jury. Chwalili ją: Paweł Królikowski i Bartek Kasprzykowski, a ten ostatni przyznał aktorce pierwsze miejsce (10 punktów) w swoim rankingu. Publiczność zaskoczyło natomiast nie tylko łudząco podobne do oryginału wykonanie, ale też niesamowita przemiana aktorki. Pozytywnych recenzji doczekał się również występ Olgi Szomańskiej. - Czekam na każde Twoje wykonanie, czekamy wszyscy. Jesteś petarda niewyobrażalna. Ogień, energia, talent - podsumował Paweł Królikowski.

Kto ostatecznie zwyciężył w pierwszym odcinku?

Cztery najważniejsze dziesiątki otrzymali: Maria Tyszkiewicz, Olga Borys, Radosław Pazura i Kamil Bijoś. O tym, komu przypadł czek na 10 tysięcy złotych zdecydowali sami uczestnicy. I była to Olga Szomańska! Dostała po 5 punktów aż od czworga z nich: Michała Rudasia, Cezarego Pazury, Olgi Borys i Mateusza Banasiuka. Ten ostatni dodał, że swoje punkty daje nie tylko za głos, ale też za piękne nogi. Swoją nagrodę Olga Szomańska przekazała Stasiowi, podopiecznemu Fundacji Avalon.

Program tradycyjnie poprowadzili: Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor. Jurorzy - Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Bartek Kasprzykowski - zgodnie podkreślali, że szykuje się wyjątkowo mocna edycja, sądząc po poziomie wykonań w pierwszym odcinku. Czekamy więc niecierpliwie na kolejne emocje.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 21:50 w Telewizji POLSAT.

Premierowy odcinek szóstej edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dostępny jest już w IPLA.TV.

Zobacz także:

Tomek i Natalia żegnają się z „Tańcem z Gwiazdami

Znamy wszystkich uczestników "Hells Kitchen - Piekielna Kuchnia"

Adam Zdrójkowski polubił Wiktorię bardziej niż taniec

Mariola Bojarska-Ferenc została zszargana jak pies. O co chodzi?

Komentarze