2016-05-28

Zbigniew Wodecki w wyśmienitej formie! 40 lat minęło…

0

Niezwykli goście, zabawne anegdoty i mnóstwo doskonałej muzyki. Polsat SuperHit Festiwal celebrował jubileusz wyjątkowego wykonawcy.

Zbigniew Wodecki to artysta renesansowy. Jednym tchem można wymieniać muzyczne skojarzenia z jego twórczością. Skrzypce, na których zaczął ćwiczyć w wieku pięciu lat, trąbka, piękne aranże i nietuzinkowe kompozycje, ale także popularne przeboje dla najmłodszych i dorosłych.

Podczas drugiego dnia festiwalu nie zabrakło żadnego istotnego akcentu. Publiczność otrzymała wielkie hity jak „Znajdziesz mnie znowu”, „Chałupy welcome to”, „Z Tobą chcę oglądać świat” zaśpiewany wspólnie z Natalią Szroeder, „Zacznij od Bacha”, „Chłop wiosną”, czy „Pszczółka Maja” chóralnie odśpiewana przez wszystkich.

Widownia mogła także wsłuchać się w odświeżone po latach utwory z entuzjastycznie przyjętego albumu „1976: A Space Odyssey”, nagranego z zespołem Mitch & Mitch, czyli „Opowiadaj mi tak” czy „Rzuć to wszystko co złe”.

Wodecki wspominał stare muzyczne czasy. „Dostaliśmy kiedyś nagrodę. Kolega sobie kupił buty, ja sobie kupiłem scyzoryk…” - żartował. „Panie Włodecki, niech pan nagra piosenkę i przyjedzie do Warszawy, a my ją wylansujemy” - opowiadał historię z prominentem, który był obojętny na jego nazwisko.

Zabawnych opowieści było więcej. „Kurde, śpiewam w radiu” - pomyślał, jadąc taksówką, gdy leciał jego utwór, a po chwili taksówkarz zwrócił się do niego: „Lubię tego Dąbrowskiego” - śmiał się razem z publicznością w Sopocie.

Na scenie gościnnie pojawił się jeden z najlepszych polskich skrzypków, Mariusz Patyra, który jako pierwszy Polak wygrał konkurs im. Nicolae Paganiniego w Genui. Artyści wykonali razem „Czardasza”. „To był dla mnie zaszczyt” - powiedział po występie Wodecki.

„Dziękuje wszystkim, którzy są ze mną tyle lat, Polsatowi oraz chcę coś przekazać bezpośrednio jednej ważnej osobie: Dobrze, że jesteś” - złożył podziękowania Ninie Terentiew, Dyrektor Programowej Telewizji POLSAT.

Nie brakowało wzruszeń. Fani życzą sobie, żeby jego mocny głos o szlachetnym brzmieniu jeszcze przez wiele lat gościł na największych scenach i listach przebojów.

W uznaniu za twórczość artysta od Telewizji POLSAT otrzymał kryształowe „Serce do muzyki”, Platynową Telekamerę od redakcji tygodnika „Tele Tydzień” oraz od Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego - Bursztynowego Słowika.

Koncert poprowadzili Natalia Szroeder i Krzysztof Ibisz.

Więcej informacji o gwiazdach festiwalu znajdziesz w oficjalnym serwisie Polsat SuperHit Festiwal 2016.

Komentarze
© Polsat 2020