2016-05-14

Anna Karczmarczyk z Kryształową Kulą

Zwycięzcami piątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” zostali Anna Kaczmarczyk i Jacek Jeschke.

- To najlepszy finał jaki oglądałem w ciągu pięciu edycji i na pewno najlepszy taniec jaki tu widziałem - podsumował taneczny freestyle Anny Karczmarczyk i Jacka Jeschke wzruszony juror Andrzej Grabowski.

Młoda aktorka w emocjonującym finale, po trzech wspaniałych tańcach decyzją widzów sięgnęła po Kryształową Kulę i 100 000 złotych. Partnerujący jej debiutujący w show tancerz Jacek Jeschke otrzymał 50 000 złotych.

To był finał dwóch godnych siebie par - Elżbiety Romanowskiej i Rafała Maseraka, oraz Anny Karczmarczyk i Jacka Jeschke. Tak wspaniałego i emocjonującego rozstrzygnięcia, w którym zwycięstwo przechodziłoby z rąk do rąk nie oglądaliśmy od dawna. Obie pary prezentowały bardzo wysoki poziom we wszystkich trzech tańcach, prowokując jurorów do śmiałych deklaracji.

- Elu nie wiem czy wierzysz w Boga, ale Bóg na pewno wierzy w ciebie. Intuicja, ekspresja, technika, brawo - taki komplement z ust surowego zazwyczaj tanecznego mistrza Michała Malitowskiego musiał smakować wybornie.

Piękne słowa usłyszeli także Ania Karczmarczyk i Jacek Jeschke po wykonaniu tanecznego freestyla.

- Ja wciąż jeszcze jestem w tym waszym ogrodzie, stworzyliście taką wspaniałą intymność, aż szkoda tam wchodzić by wam nie przeszkadzać - powiedziała wzruszona Iwona Pavlović.

Jurorzy, którzy do jednego z tańców przygotowali finałowe pary i wsparli je swoim udziałem na parkiecie, zgodnie przyznawali tego wieczoru same najwyższe oceny. Decyzja tym razem jednak należała w stu procentach do widzów, którzy za najlepszą uznali młodą aktorkę Anię Karczmarczyk i debiutującego w show tancerza Jacka Jeschke. Chwilę po ogłoszeniu wyników zaskoczenie ustąpiło ogromnej radości i wzruszeniu młodej aktorki, która prócz Kryształowej Kuli otrzymała również 100 000 złotych.

Kim jest Ania Karczmarczyk? Zawsze uśmiechnięta zjednująca sobie ludzi otwartością i serdecznością. W trakcie udziału w wiosennej edycji show czas dzieliła miedzy treningi, pracę na planie serialu i teatralną scenę oraz pisanie pracy magisterskiej o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskich.

- Lubię się zmęczyć, nie mieć czasu, nie spać i wciąż gdzieś biegać -  mówiła jeszcze przed finałem o swojej codzienności.

O młodej aktorce zrobiło się głośno w 2009 roku za sprawą filmu „Galerianki”. Za rolę Alicji w tym obrazie otrzymała dwie ważne indywidualne nagrody: za debiut aktorski na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie i za najlepszą rolę kobiecą na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus. Za „Galerianki” nominowana była także do Złotych Kaczek. Fani telewizji znają ją choćby z roli doktor Oli Pietrzak, którą kreuje w serialu „Na dobre i na złe”.

Jacek Jeschke w tym sezonie po raz pierwszy pojawił się w „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Tancerz reprezentuje najwyższą taneczną klasę „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Może poszczycić się wieloma osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Jest Vice Mistrzem Świata oraz Mistrzem Europy w stylu standardowym w kategorii Youth, wygrał również trzy największe turnieje tańca na świecie w kategorii do 21 lat: Blackpool, UK, International. Na co dzień studiuje zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Zobacz rywalizację par na IPLA.TV i posłuchaj jak na gorąco skomentowali swoje zwycięzstwo Ania i Jacek.