O filmie

Główny bohater - Eddie Brock (nominowany do Oscara Tom Hardy) już akceptuje swoją nową, dwoistą naturę i zaczyna współpracować z Venomem. Choć mężczyzna zdaje sobie sprawę, że mieszkająca w jego ciele obca forma życia – Venom daje mu nadludzkie zdolności, ale też doskonale wie, że może być źródłem nowym problemów w normalnym życiu. Będzie musiał pogodzić się z decyzją ukochanej Anne (nominowana do Oscara Michelle Williams), która wybrała związek z bardziej przewidywalnym dr Danem Lewisem (Reid Scott).

 

Eddie postanawia więc przynajmniej odbudować swoją karierę zawodową i w tym celu przyjmuje szokującą ofertę. Detektyw policji Patrick Mulligan (nominowany do BAFTA Stephen Graham) zwraca się z do niego prośbą, żeby spotkał się w celi śmierci z seryjnym mordercą, Cletusem Kasady’m (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Dziennikarz ma pomóc odnaleźć ciała ofiar tego przestępcy. Ale psychopata raz jeszcze drwi z wymiaru sprawiedliwości i wykorzystuje tę okazję do nawiązania kontaktu z równie diaboliczną i nieobliczalną Frances (nominowana do Oscara Naomie Harris). Venom okazuje się jednak sprytniejszy i pomaga swojemu ludzkiemu wcieleniu rozwiązać kryminalną zagadkę. Eddie odnosi sukces, co tylko podsyca u Cletusa żądzę zemsty.

 

Podczas następnej wizyty dziennikarza u psychopaty dochodzi do fatalnego w skutkach incydentu. Cletus zamienia się w symbionta o nazwie Carnage i jako czerwona bestia ucieka z więzienia. Szaleństwo, gniew i chaos ogarniają miasto. Rozpoczyna się pełna spektakularnych efektów specjalnych walka Dobra ze Złem na ulicach San Francisco. Brock i Venom muszą odłożyć na bok dzielące ich różnice, aby powstrzymać nadchodzącą katastrofę…

Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie