2017-09-06

„#Supermodelka Plus Size”: Casting na start!

0

Od samego początku programu są chwile śmiechu, wzruszeń i wielkich emocji. W dwóch odcinkach castingowych, spośród ponad tysiąca kandydatek, jury wyłoni łącznie 15 uczestniczek, które zamieszkają w domu modelek. Kto trafi do „#Supermodelka Plus Size”?

Kandydatki, które przyszły na otwarty casting zaprezentowały pełen wachlarz typów urody i osobowości, ale też powodów, jakie zdecydowały o zgłoszeniu do programu. Obok pełnych radości opowieści o dziecięcym marzeniu, aby zostać modelką, czy niekrytego „parcia na szkło”, jurorzy usłyszeli niezwykle poruszające historie o chorobie, walce o godność i szacunek.

Obfite kształty są piękne! Nadchodzi rewolucja!

W programie poznaliśmy m.in. historię dziewczyny, która marzy o tym, aby zostać pierwszą w Polsce pogodynką plus size. Uważa, że modeling - obycie z kamerami, z wybiegiem, ekipami stylistów czy makijażystów - pomoże jej w tym.

Wśród kandydatek znalazła się 26-letnia matka czwórki dzieci. Pierwsze urodziła w wieku zaledwie dwudziestu lat. Teraz, kiedy dzieci chodzą do przedszkola, postanowiła zrobić coś dla siebie. Przy olbrzymim wsparciu kochającego partnera, chce spełnić swoje marzenie i zostać modelką. Nie chodzi jej jednak jedynie o siebie. Pragnie pokazać kobietom i matkom, że nawet mama czwórki dzieci może być piękna, zadbana i aktywna zawodowo, na czym nie ucierpi jej rodzina.

Rafał Maślak: Takiej pupy dawno nie widziałem

Kolejną kandydatką jest uśmiechnięta i pełna energii blondynka. Życie zdążyło ją już jednak bardzo doświadczyć. Po tragicznej śmierci mamy, kiedy miała 10 lat, była wychowywana wraz z rodzeństwem jedynie przez ojca. Tacie dedykuje swój udział w programie. W szkole doświadczyła prześladowania ze strony rówieśników, właśnie ze względu na swój wygląd.

Widzowie poznali także dramatyczną opowieść dziewczyny szkalowanej z powodu wagi, która zaczęła się odchudzać i w pewnym momencie ważyła... zaledwie 40 kilogramów! Cudem odzyskała zdrowie i siłę dzięki rodzicom. Postanowiła przestać przejmować się swoją wagą i zacząć normalnie żyć, nawet będąc plus size. Swoim udziałem w programie chciała pokazać do czego może doprowadzić dyskryminowanie osób o większym rozmiarze.

„Niech zobaczą słowa, którymi was obrzucali”

To jedynie kilka historii uczestniczek, które poza marzeniem o zostaniu Supermodelką Plus Size, chcą być po prostu szczęśliwe. Pragną pokazać, że dyskryminacja to negatywne i niszczące zjawisko. Zamierzają udowodnić, że kobiety w każdym rozmiarze mogą być piękne, jeśli tylko dbają o siebie, mają wokół życzliwych ludzi i robią to, co kochają.

Choć opowieści kandydatek potrafią zarówno rozśmieszyć, jak i wzruszyć, jury ma za zadanie znaleźć profesjonalną pierwszą polską Supermodelkę Plus Size i odłożyć na bok sentymenty oraz wrażliwość.

Ewa Zakrzewska: Koniec dyktatury rozmiaru 36!

Z ponad tysiąca kandydatek, jury wybierze 30 dziewczyn, które przejdą do drugiego etapu castingu, a z tej grupy, jedynie 15 zamieszka w domu modelek i rozpocznie wytrwałą pracę, aby zostać profesjonalną modelką plus size. Jak sobie poradzą?

#Supermodelka Plus Size” w każdą środę o godz. 20:40 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„#Supermodelka Plus Size”: Zobaczcie te dziewczyny!
W życiu Ewy Minge rozpoczął się nowy etap
„#Supermodelka Plus Size”: Naga sesja! Oto zwiastun
Claudius: Dziewczyny z każdym dniem rozkwitają
Izabela Sakutova w „#Supermodelka Plus Size”
Anna Orłowska ekspertem „#Supermodelka Plus Size”
Macademian Girl w show „#Supermodelka Plus Size”
Ewa Zakrzewska: Nienawidziłam swojego ciała

Komentarze
© Polsat 2018