2024-03-12

„Lepsza Polska” - odcinek 1, emisja 14 marca 2024 r.

Temat: Jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani do wojny? Wśród gości: gen. Waldemar Skrzypczak i Paweł Mateńczuk „Naval”. „Lepsza Polska” to nowe otwarcie w telewizyjnej publicystyce. Szukamy najlepszych rozwiązań dla Polski. Bez agresji i jałowych sporów, które zatruwają debatę publiczną. Premiera programu, którego prowadzącą jest Dorota Gawryluk w czwartek 14 marca o godz. 19:15 w Polsacie.

Gen. Waldemar Skrzypczak - był doradcą Ministra Obrony Narodowej oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W 2005 roku był dowódcą Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w ramach IV zmiany PKW w Iraku. Jest Kawalerem Krzyża Kawalerskiego oraz Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Komandorskiego Orderu Krzyża Wojskowego, Złotego Krzyża Zasługi. Jest również Oficerem Legii Zasługi (USA) oraz Wielkim Oficerem Orderu Zasługi (Portugalia).

Paweł Mateńczuk „Naval” - były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Brał udział w licznych działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i Afganistanie. Był też żołnierzem 1 Pułku Specjalnego, służył w Libanie w misji pokojowej ONZ. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i złotą odznaką GROM-u.

Lepsza Polska od 14 marca w czwartek o godz. 19:15 w Polsacie i Polsat News.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat