2022-11-12

„Dwie dekady z Czesuafem” na wesoło. Nowości i kontynuacje

W specjalnym odcinku cyklu „Kabaret na żywo” świętowanie z przytupem. Kabaret Czesuaf przygotował premiery i kontynuacje hitowych skeczy. Nie zabrakło popularnych scenek, a także muzycznych akcentów. Razem z jubilatami na scenie Agnieszka Litwin z Kabaretu Jurki, Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Korólczyk i Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów oraz Łukasz Szymanek.

Najpierw była nauka
Początki formacji sięgają 2002 roku, w którym... - My uczyliśmy się kabaretu, a Edyta Górniak uczyła się hymnu - powiedział z przekąsem Wojciech Kowalczyk. Razem z nim Kabaret Czesuaf tworzą obecnie także Olga Łasak, Tomasz Nowaczyk i Maciej Morze. A więc zaczynajmy jubileusz!

Wieczór zapoznawczy
Na początek premierowy skecz z gościnnym udziałem Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Córeczka jest zawsze „oczkiem w głowie” tatusia. Pojawienie się jej adoratora może być równoznaczne z próbą jego „wydłubania”. Kiedy pojawił się „Chłopak córki”, czyli Bartosz, ojciec nie od początku wiedział, z kim rozmawia.

Czy to na pewno debata?
W kolejnym odcinku cyklicznego programu publicystycznego „Ja panu nie przerywałem, czyli pan tu nie stał” tematem była „Mowa nienawiści”. Planowana rozmowa pomiędzy przedstawicielami tej i tamtej partii szybko przerodziła się w tyradę na temat chamstwa i pogardy wobec obywateli. Jakie słowa sprowokowały do tak ognistej dyskusji?

Złośliwa maszyna
Dwadzieścia lat temu nikt nie przypuszczał, z czym będzie musiał mierzyć się świat. Pandemia koronawirusa, wojna przy naszej granicy i... „Kasa samoobsługowe”. - Nie macie takiej normalnej kasy? - pytał klient przyzwyczajony do bardziej tradycyjnego sposobu płacenia za towary. - Nie mamy, same upośledzone - odpowiedziała z przekąsem pracownica. Koniec końców nie miał innego wyboru...

Wyjątkowy turniej
W 2022 roku mistrzostwa świata w piłce nożnej zaplanowano... jesienią. Dlatego „Wyjazd na mundial” wydawał się dla Haliny, partnerki piłkarza i jej koleżanki abstrakcyjnym pomysłem. - Ale sobie w ciula tniecie - stwierdziła Janina. Czesiu razem z zawodnikiem robili wszystko, żeby sączące na kanapie wino kobiety im uwierzyły. Nie tylko z eskapady do Kataru musieli się tłumaczyć.

Chłopaki do wzięcia
Podczas dwudziestolecia nie mogło zabraknąć skeczu na życzenie. Przechodzący koło sceny „przypadkowy widz” Łukasz Szymanek, były członek Kabaretu Czesuaf poprosił o scenkę, w której brał udział nie tylko on, ale także i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Motywem przewodnim było „Schronisko” dla bezpańskich mężów.

Głuchy telefon
W repertuarze znalazło się miejsce na skecz, który zrobił furorę na dwudziestopięcioleciu Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Gospodarze specjalnego odcinka przenieśli widzów do czasów minionych, w których „Hrabia” miał kilka próśb do służącego. Problem w tym, że Jan jego sformułowania brał zbyt dosłownie, budował zdania w specyficzny sposób, a i wyciągał własne wnioski z przekazywanych informacji.

Spotkanie znajomych z klasy
„Myśmy kiedyś ze szwagrem” to już kultowa scenka Kabaretu Czesuaf. Artyści na jubileusz dwudziestolecia przygotowali jej kontynuację. Jasiek ponownie wprowadził dużo zamieszania i kiedy inni próbowali powiedzieć, co u nich słychać, przerywał im mało uprzejmymi wtrętami. Jakimi historiami tym razem sypał jak z rękawa? Nieoczekiwanie pojawił się sam szwagier!

Policyjne okazanie
Blokersi dzięki ukradzionemu ze sklepu dronami zaczęli używać go do podglądania sąsiadek. Jedna z nich - znana piosenkarka - w obawie o własną prywatność zgłosiła to policji. Jak zachował się stróż prawa?

Mały szpieg
A na muzyczne zakończenie jubileuszu Olga Łasak w zmienionej na potrzeby występu piosence Cleo „Dom”, która stanowiła komentarz do poprzedniego skeczu. „Znów lata dron, dron. Podgląda on, on. Szpieguje mnie ze wszystkich stron”.

„Kabaret na żywo. Dwie dekady z Czesuafem” - zobacz program:

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat