2020-05-28

#ZOSTAŃWDOMU! Weekend z Polsatem 29-31 maja

0

Jak atrakcyjnie spędzić czas przed telewizorem? Poznaj szczegóły naszej oferty! W piątek wojenna zawierucha rzuci Mariana Kociniaka aż do północnej Afryki w drugiej części kultowej polskiej komedii „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Następnie Mel Gibson jako wielki „Patriota” chwyci za broń i będzie walczył o niepodległość w burzliwym okresie rewolucji amerykańskiej. Sobotę zaczniemy kultowym przebojem, który znają niemal wszyscy - „Biały miś” i spotkamy się z zespołem Top One w programie „Disco Polo - 25 lat później”. Na Instagramie i Facebooku Polsatu Maciej Dowbor porozmawia ze swoim gościem na live czacie #wszystkobędziedobrze. Wieczór spędzimy w rodzinnym gronie razem z przebojową animacją „Dzieciak rządzi”, a w odcinku specjalnym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zobaczymy duety, które przeszły do historii. W niedzielny wieczór czeka nas „XIII Płocka Noc Kabaretowa”, natomiast Shia LaBeouf zostanie oskarżony o udział w spisku terrorystycznym przez Billy'ego Boba Thorntona. Przeżyje, jeśli będzie posłuszny! Oto weekend z Telewizją POLSAT od 29 do 31 maja. Zapraszamy!

PIĄTEK, 29 maja 2020 r.

Jak rozpętałem II wojnę światową cz. 2 - Za bronią - godz. 20:00
- Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może! Kontynuacja przygód Franka Dolasa w drugiej części jednej z najsłynniejszych polskich komedii, z doskonałą kreacją Mariana Kociniaka.
Wojenna zawierucha rzuca dzielnego wojaka Franka Dolasa (Marian Kociniak) aż do północnej Afryki, gdzie jako „przymusowy ochotnik” zostaje wcielony do oddziału Legii Cudzoziemskiej, którym dowodzi kapitan Letoux (Jan Świderski). Następnie przez „pomyłkę” sierżant Kiedros (Wacław Kowalski) wyznacza mu funkcję tamtejszego kucharza. Wobec powszechnej niechęci ludności tubylczej, Dolas wpada na swój kolejny genialny pomysł i świeżą żywność zdobywa ogrywając miejscowych Arabów w grę „trzy karty”, co prowadzi do wybuchu rozruchów. Legioniści po apelu generała de Gaulle'a przechodzą na stronę Wolnych Francuzów.
Tymczasem Dolas dociera do stacjonujących na pustyni wojsk brytyjskich, ale Anglicy traktują go jak jeńca. On jednak nie zamierza się podporządkowywać żadnym ich rozkazom, ani ograniczeniom i wszędzie go pełno. Dowodzący tym oddziałem, kapitan Ralf Peacoock (Kazimierz Rudzki) nie może się wprost od niego opędzić. Obozowisko Brytyjczyków atakują z kolei Włosi, więc Franek dostaje się do ich... wojskowego burdelu, gdzie wywołuje wielkie zamieszanie i samym swoim pojawieniem się sprawia, że włoscy żołnierze poddają mu się (Piotr Fronczewski) bez walki.

  

Patriota - godz. 21:25
Mel Gibson i Heath Ledger w epickim filmie przygodowym, którego tłem jest amerykańska wojna o niepodległość. Trzy nominacje do Oscara. Widowiskowa produkcja zrealizowana z ogromnym rozmachem przez Rolanda Emmericha, twórcy kinowych hitów: „Dzień Niepodległości” i „Pojutrze”. Są rzeczy, za które warto walczyć!
Rok 1763. Dobiega końca wojna z Francuzami, w której krwawymi czynami wsławił się kolonista, brytyjski poddany, oficer Benjamin Martin (Mel Gibson). Po pewnym czasie porzuca on wojenne rzemiosło i wraz z żoną oraz siódemką dzieci osiedla się w Karolinie Południowej. Wkrótce jego żona umiera, on zaś zostaje jedynym żywicielem rodziny. Tamtejsza ludność, zmęczona surowymi rządami Brytyjczyków, wywołuje zamieszki. Wojna z Anglikami jest nieunikniona, a jej widmo przeraża Benjamina. Jego najstarszy, 17-letni syn Gabriel (Heath Ledger) jest idealistą i gorącym zwolennikiem walki o niepodległość. Popierany przez narzeczoną Anne Howard (Lisa Brenner), mimo sprzeciwów ojca, zaciąga się do armii. Niebawem ginie z rąk brytyjskiego majora Tavingtona (Jason Isaacs). Ból po stracie ukochanego syna powoduje, iż Benjamin pozostawia dzieci pod opieką swojej szwagierki Charlotte Selton (Joely Richardson), a sam na czele partyzanckiego oddziału rusza do walki z Anglikami.

  

SOBOTA, 30 maja 2020 r.

Disco Polo - 25 lat później - odcinek 12, godz. 11:15
Gośćmi będą: zespoły Top One, Bayera i Long&Junior oraz Marcin Siegieńczuk.
Marcin Miller spotka się z kultowym zespołem mającym na koncie 17 albumów! Gwiazdą dwunastego odcinka „Disco Polo - 25 lat później” będzie Top One, znany przede wszystkim z mega hitu „Biały miś”. Prowadzący zapyta m.in. o to, czy decyzja o włączeniu się w kampanię Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku była słuszna i jakiej muzyki słuchali wtedy prywatnie (na swoim koncie mają album z coverami „Rock’n’Dance”). Z kamerą udamy się na plan najnowszej produkcji formacji Bayera - „Bo z Tobą”. Wybierzemy się również na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy, żeby razem z Marcinem Siegieńczukiem przeżyć niesamowite chwile, gdzie razem z 50-cio tysięczną publicznością śpiewał swoje utwory. Artysta opowie, czy do takich chwil można przywyknąć, czy to może kiedyś się znudzić. W studiu u Edyty Folwarskiej (Polo TV) oraz Marcina Kotyńskiego (Disco Polo Music) pojawi się zespół pochodzący z Górnego Śląska. Jarosław Grzesista „Long” i Michał Jeleń „Junior", czyli formacja Long & Junior, znani są z hitów podbijających internet jak: „Kolorowa sukienka” (82 mln wyświetleń), „Bądź moją królową” (47 mln wyświetleń) czy „Tańcz tańcz tańcz” (72 mln wyświetleń). Panowie opowiedzą, czy żałują decyzji związanych z karierą, twórczością i przynależnością do rodziny disco polo. Dowiemy się też, która część pracy artystycznej jest dla nich najcięższa.

  

Dzieciak rządzi - godz. 20:00
Przebojowa animacja dla całej rodziny - rodem ze studia filmowego DreamWorks Animation, z którego pochodzą takie kinowe przeboje, jak „Shrek”, „Kung Fu Panda” i „Madagaskar”. Poznajcie młodszego brata Tima. Ten dzieciak nie jest zwykłym bobasem. Otrzymał misję z samej góry!
Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen, dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą rangę, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na naszym globie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.
Film ten w 2018 roku był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

  

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - odcinek specjalny, godz. 22:00
Niezapomniane emocje, najlepsze metamorfozy oraz popisy wokalne i aktorskie na najwyższym poziomie. W kolejnym odcinku specjalnym prezentujemy najlepsze duety, które przeszły do historii!
13. edycja show wróci na antenę Polsatu jesienią. Nie oznacza to jednak, że widzowie muszą pożegnać się ze swoim ulubionym programem na aż tak długo. Już w sobotę 30 maja widzowie zobaczą artystów, którzy dzięki wspaniałym metamorfozom stworzyli najlepsze duety w historii. Wśród nich: Beata Olga Kowalska i Olga Szomańska wcielające się w Davida Bowie i Tinę Turner, Natalia Szroeder i Michał Grobelny jako Edyta Górniak i Mietek Szcześniak czy Rafał Szatan i Mateusz Ziółko w roli Lady Gagi i Bradleya Coopera oraz doskonałe transformacje innych uczestników programu.
1. Kasia Moś i Mariusz Ostrowski jako Pia Zadora i Jermaine Jackson w utworze „When the Rain Begins to Fall”
2. Kasia Maciąg i Michalina Sosna jako Lena Katina i Julia Wołkowa - t.A.T.u. w utworze „Nas nie dogoniat”
3. Joanna Moro i Mateusz Banasiuk jako Olivia Newton-John i John Travolta w utworze „Summer”
4. Paweł Jasionowski i Kuba Świderski jako Al Bano i Romina Power w utworze „Ci sarà”
5. Natalia Krakowiak i Izabella Miko jako Rita Ora i Iggy Azalea w utworze „Black Widow”
6. Kasia Ptasińska i Jeremi Sikorski jako Camila Cabello i Shawn Mendes w utworze „Señorita”
7. Rafał Szatan i Mateusz Ziółko jako Lady Gaga i Bradley Cooper w utworze „Shallow”
8. Honorata Skarbek i Boogie jako Beyoncé i Sean Paul w utworze „Baby Boy”
9. Natalia Szroeder i Michał Grobelny jako Edyta Górniak i Mietek Szcześniak w utworze „Dumka na dwa serca”
10. Ola Gintrowska i Damian Aleksander jako Emmy Rossum i Gerard Butler w najsłynniejszej części musicalu „The Phantom of the Opera”
11. Krzysztof Antkowiak i Kasia Łaska jako Peter Gabriel i Kate Bush w utworze „Don’t Give Up”
12. Kamil Pawelski i Staszek Karpiel-Bułecka jako LMFO w utworze „Sorry for Party Rocking”
13. Beata Olga Kowalska i Olga Szomańska jako David Bowie i Tina Turner w utworze „ Tonight”
14. Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski jako Nicole Kidman i Robbie Williams w utworze „Somethin' Stupid”
15. Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor jako Marek Kondrat i Marlena Drozdowska w utworze „Mydełko Fa”

  

NIEDZIELA, 31 maja 2020 r.

XIII Płocka Noc Kabaretowa: Polska mistrzem Polski - godz. 20:00
Gospodarka zwalnia? Gaz do dechy! Polska stanie się światową potęgą! XIII Płocka Noc Kabaretowa pod hasłem „Polska mistrzem Polski”. Gospodarzem widowiska będzie Kabaret Nowaki, a na scenie zobaczymy najlepszych satyryków i formacje kabaretowe uwielbiane przez miliony Polaków!
My, Polacy, jesteśmy mistrzami świata w każdej dziedzinie. Sport, nauka, kultura - długo by wymieniać. W płockim amfiteatrze prowadzący zbiorą sztab najlepszych specjalistów ds. marketingu i reklamy, aby udowodnić światu, że Polska to potęga - przede wszystkim kabaretowa! Tę oczywistą tezę obronią wraz z prowadzącymi - Kabaretem Nowaki, takie gwiazdy estrady jak: Kabaret Młodych Panów, Igor Kwiatkowski, Kabaret K2, Formacja Chatelet, Kabaret Czesuaf, Kabaret Chyba, Kabaret Zachodni, Mikołaj Cieślak i Michał Czernecki.

  

Eagle Eye - godz. 22:55
Przeżyjesz, jeśli będziesz posłuszny! Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Billy Bob Thornton i Rosario Dawson w pełnym napięcia thrillerze sensacyjnym.
Jerry Shaw (Shia LaBeouf), 23-letni były student Stanford University, pracuje jako asystent w punkcie ksero. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od rodziców, że jego brat bliźniak Ethan, oficer sił powietrznych USA, zginął w wypadku samochodowym. Po powrocie z pogrzebu Jerry odkrywa na koncie bankowym 751 tysięcy dolarów, a w wynajętym mieszkaniu prawdziwy arsenał broni. Nagle dzwoni telefon. Kobiecy głos informuje go, że został „aktywowany” i od tej chwili, jeśli chce żyć, musi być bezwzględnie posłuszny poleceniom. Ma natychmiast opuścić mieszkanie, bowiem za chwilę pojawi się w nim FBI. Jerry odmawia wykonania rozkazu, trafia tym samym w ręce agenta Thomasa Morgana (Billy Bob Thornton), który oskarża go o udział w spisku terrorystycznym.
W imieniu sekretarza Air Force rozmowy z podejrzanym domaga się agentka Zoe Perez (Rosario Dawson). Do Jerry'ego dociera, że to nie są żarty. Dzięki instrukcjom z telefonu udaje mu się uciec z budynku FBI, po czym trafia do czarnego Porsche Cayenne, którym kieruje nieznana mu Rachel Holloman (Michelle Monaghan). Kobieta również została „aktywowana”, a tajemniczy głos w słuchawce telefonu zmusza ją do współpracy pod groźbą zabicia jej 8-letniego syna. Chłopiec (Cameron Boyce) jedzie właśnie pociągiem do Waszyngtonu, gdzie wspólnie ze szkolnym zespołem muzycznym ma wystąpić w Kennedy Center w obecności prezydenta USA. To głowa państwa jest celem zamachowcy, który z pomocą dwójki przypadkowych mieszkańców Chicago realizuje swój plan. Wiedza i kontrola przeciwnika jest tak wielka, że Jerry i Michelle nie mają praktyczne szans na ucieczkę...

#ZOSTAŃWDOMU! Z Polsatem!

Komentarze
© Polsat 2021