2020-05-17

„Ślad” - odcinek 110: Niebezpieczny obłęd

Komisarz Artur Kotowicz spaceruje pod ambasadą Niemiec z transparentem „Uwolnić małże!”. Gdy kilka osób próbuje go odgonić, zaczyna do nich strzelać. Agent zostaje zabrany do szpitala. Okazuje się, że cierpi na schizofrenię. Próbując zrozumieć, dlaczego Kotowicz zachorował, eksperci dowiadują się o jego związku z tajemniczą kobietą...

Oglądaj serial „Ślad” online na IPLA.TV.

Podinspektor Renata Różańska próbuje znaleźć najlepszego specjalistę, który pomoże śledczemu Kotowiczowi. Zdaje sobie sprawę, że straciła go jako współpracownika, ale wyraźnie martwi się o jego zdrowie. Jakby tego było mało, w internecie aż roi się od nagrań komisarza, wymachującego bronią w kierunku niewinnych ludzi.
- Nasi przynieśli to z psychiatryka. Nie chcą tam tego. Trzeba to spalić - oznajmia Piotr Romanowski, kładąc na stół rzeczy chorego kolegi.
- Ale jak spalić? - pyta z przerażeniem w oczach aspirant Jacek Zaręba.
- Normalnie. Spalić, zniszczyć te wszystkie nagrania z internetu i całą dokumentację medyczną.
- Tylko... profesorze, cały internet jest zawalony tymi zdjęciami. A filmik, który nagrał przechodzień, obejrzało już dwieście tysięcy osób. Nawet ja nie dam rady tego usunąć...
- Nie mogę na to patrzeć. Powiedz mi, dlaczego on? Dlaczego akurat on?! - wykrzykuje lekarz medycyny sądowej.

Policjanci z CWŚ podejrzewają, że mężczyzna zażywał bardzo silne środki psychotropowe. Aby zapobiec zamachowi na jego życie, Mazurek i Walczak porywają Kotowicza ze szpitala psychiatrycznego. W siedzibie okazuje się, że ktoś próbował otruć mężczyznę. Agentom udaje się jednak pomóc koledze.

Kto próbuje zabić śledczego Artura Kotowicza?

Dziękujemy za trzeci sezon serialu Ślad w Telewizji POLSAT!