2019-03-12

Krystyna Aldridge-Holc: Telewizja to nie tylko rozrywka

0

Prezes Zarządu Fundacji POLSAT o pomocy dla potrzebujących. Komu szczególnie należy się wsparcie w XXI wieku? Czy ważne są jedynie pieniądze? Jaką rolę w prospołecznych działaniach odgrywa telewizja i media? Krystyna Aldridge-Holc w rozmowie z POLSAT.PL i IPLA.TV.

- Jak pomagać w dzisiejszych czasach?
- Trzeba mieć otwarte serce i otwarte oczy. Jest tak bardzo dużo ludzi potrzebujących, a jeśli tylko się rozejrzymy dookoła i będziemy w stanie zauważyć tę potrzebę, to okazje same się nadarzą.

- Czy pomagania ma mieć wyłącznie wymiar finansowy?
- Wsparcie w wymiarze finansowym dotyczy na przykład osób chorych i niepełnosprawnych, gdzie Fundacja POLSAT ułatwia zakup leków. Natomiast pomaganie może być zwykłym darem dobrego serca - zrobieniem zakupów dla sąsiadki, która jest starsza, może niedomaga. Idąc do sklepu wystarczy zajrzeć do takiej osoby i zapytać: „może coś dla pani mogę zrobić”? Takich sytuacji jest naprawdę bardzo wiele. Tylko trzeba chcieć.

- Jakie grupy społeczne szczególnie wymagają w Polsce wsparcia?
- Takich ludzi jest dość dużo. Na pewno dzieci chore i niepełnosprawne. Ludzie starsi, seniorzy, którzy bardzo często nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na zakup leków czy zwykłe codzienne życie. Kiedy jesteśmy w sile wieku - mądrzy i piękni, to sobie radzimy. Dziecko chore czy niepełnosprawne samo nie może sobie poradzić - czeka na pomoc rodziców. Jeśli mamę i tatę na to stać, to fantastycznie. Jeśli nie, wówczas włączają się organizacje charytatywne, które tą pomoc oferują i niosą. Uważam, że widać dużo, jeśli chodzi o wsparcie dla najmłodszych, natomiast seniorzy to ta grupa społeczna, która pomocy dostaje najmniej.

- Telewizja POLSAT została doceniona m.in. podczas plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Jak ważne są takie nagrody?
- Telewizja została doceniona za swój wkład w dobroczynność. Stacja nie tylko nadaje programy miłe, łatwe i przyjemne. Polsat to programy bliskie społeczeństwu jak „Interwencja” czy „Państwo w Państwie” oraz „Nasz nowy dom”. W tego rodzaju produkcjach nasi redaktorzy pochylają się nad życiem przeciętnego człowieka i jego problemami.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Oglądaj w IPLA.TV: Krystyna Aldridge-Holc o tym jak i kiedy pomagać innym

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Komentarze
© Polsat 2019