2017-11-29

„Świat według Kiepskich” - odcinek 528: Mężczyzna w kapeluszu

0

Napięcie między Ferdynandem a Haliną sięga zenitu. Kiepska zdaje się nie dostrzegać zalet małżonka. Jej ofiarą pada ulubiony mebel Ferdka. Losy 30-letniego rupiecia wydają się przesądzone.

- Na katara najlepszą na świecie jest pięćdziesiątka lub setka wódki - twierdzi Ferdynand. - Czy z tobą można o czymś innym, niż o wódce? Jak ciebie słucham to jakbym słuchała trzydziestoletniego fotela - mówi Halina zdesperowana pasywnością i lenistwem Ferdka. I postanawia wyrzucić jego fotel, na którym z upodobaniem przesiaduje całe dnie przed telewizorem.

Ferdek jest oburzony i nie akceptuje nowego mebla zakupionego przez żonę. Kategorycznie żąda powrotu swojego ulubionego, starego fotela. Halina twierdzi, że to niemożliwe, ponieważ go wyrzuciła i nie wie, gdzie teraz jest. Zdeterminowany Ferdek zakłada kapelusz i wyrusza na poszukiwania. Okazuje się, że ukochany mebel znajduje się w rękach niejakiego „Kapucyna”, indywiduum zamieszkującego kryptę na cmentarzu.

W odcinku gościnnie występują m.in. Jacek Braciak i Agnieszka Więdłocha, którzy pojawiają się w oglądanym przez Ferdynanda w telewizji westernie.

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 528

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 527: Kalafior
„Świat według Kiepskich” - odcinek 526: Orinoko
„Świat według Kiepskich” - odcinek 525: Fachowiec
„Świat według Kiepskich” - odcinek 524: Arcyfakt
„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada

Komentarze