2017-11-16

„Nasz nowy dom” - odcinek 105: Szczytno

Malownicze Szczytno leży na pograniczu pojezierzy Olsztyńskiego i Mrągowskiego. Miasto słynie z dawnej krzyżackiej warowni, pięknego jeziora oraz szkoły policyjnej. Właśnie tam Katarzyna Dowbor odwiedziła jedno z najmniejszych mieszkań w historii programu.

Bohaterką odcinka jest pani Lidia Jezierska. Kobieta mieszka z córkami, Małgorzatą i Darią, w niedużym parterowym budynku. - Małgosia urodziła się jako wcześniak z orzeczeniem o niepełnosprawności - opowiada właścicielka mieszkania. Ojciec odszedł i nie interesuje się rodziną. Natomiast drugi partner pani Lidii stosował wobec niej przemoc. - Trudno nazwać go tatą, nigdy go nie poznałam - mówi nastoletnia Daria.

Trzy kobiety mieszkają w dwóch maleńkich pokoikach bez kuchni i bez wanny. Dwupalnikowa kuchenka stoi na podłodze we wnęce pokoju, brakuje zlewu, nie ma miejsca właściwie na nic. Darii trudno się uczyć, żadna z dziewczynek nie ma prywatności. - Moje marzenie to dać dzieciom nadzieję - deklaruje pani Lidia.

Wszechobecna ciasnota, stan mieszkania i brak dobrych warunków sanitarnych to nie lada wyzwanie dla ekipy programu. - Myślałem, że pracy będzie dużo mniej - mówi szef ekipy remontowej Artur Witkowski. Okazuje się, że kompletnej renowacji wymaga nie tylko wnętrze mieszkania, ale i fragment elewacji budynku. Czy wykonanie remontu pokryje się z wizją architekta?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 11: Szczytno

Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 104: Wierzbno
„Nasz nowy dom” - odcinek 103: Morąg
„Nasz nowy dom” - odcinek 102: Chojno
„Nasz nowy dom” - odcinek 101: Napiwoda
„Nasz nowy dom” - odcinek 100: Wągrowiec
„Nasz nowy dom” - odcinek 99: Rybienko Stare
„Nasz nowy dom" - odcinek 98: Cybulice Małe
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn