2017-10-25

„Świat według Kiepskich” - odcinek 524: Arcyfakt

0

Ferdynand nie może spać w nocy, bo martwi się o dawno niewidzianego prezesa spółdzielni. Halina wychodząc do pracy napotyka Paździochową, która proponuje jej seans tarota. Kiepska nie jest jednak przekonana do tego pomysłu...

- Kozłowska tak samo mówiła i co jej przepowiedziałam? Chłop pani przepadnie! I przepadł - mówi. Halinka nie daje się jednak namówić. Niezrażona niepowodzeniem Paździochowa odwiedza Ferdka i proponuje mu postawienie kart. Kiepski odmawia, bo uważa, że doskonale zna swoją przyszłość. - A to pocałuj mnie pan w dupę - odwija mu się Paździochowa.

Ferdek spotyka w sklepie Kozłowską z nowym młodym facetem. - Niech mi pani powie, czemu te baby są takie okropne? - pyta z niesmakiem sprzedawczynię. - A bo my przejmujemy tę planetę! - odpowiada mu kobieta.

Zniknięcie prezesa nie daje spokoju Kiepskiemu, który postanawia porozmawiać o tym z Paździochem. Marian wraz z tajemniczym byłym księdzem próbują ustalić miejsce pobytu Kozłowskiego. Pojawia się podejrzenie, że zaginięcie związane jest z artefaktem świętego Gralla, którego zdobycie gwarantować ma nieograniczoną władzę i nieśmiertelność.

Namówiona w końcu na tarota Kiepska dowiaduje się wreszcie jak będzie wyglądać jej przyszłość. - Wyszło mi, że poznam kogoś interesującego i na zgliszczach zbuduję nowe życie. Jak prezes Kozłowska - wyjawia kobieta.

Tymczasem znajomy Paździocha podejrzewa, że Kozłowski nie żyje i że znalezione przez policję zwłoki należą właśnie do niego. Ferdek zamierza to sprawdzić. Kiepska odradza mu podróż i mówi, że jeśli teraz wyjdzie z domu, to już nigdy nie wróci. - Wiesz co Halinka? Ja w takie pierdoły nie wierzę - odpowiada jej mąż.

Ferdek ma sen, w którym kolega Paździocha został zamordowany podczas poszukiwań Kozłowskiego. Kiedy się budzi, prezes powraca cały i zdrowy. - Byłem na dożynkach - wyjawia i przynosi ze sobą alkohol oraz puchar, jaki otrzymał podczas wyjazdu. Kielich do złudzenia przypomina świętego Gralla, z jakiego w śnie otruto kolegę Paździocha. - Od dziś nie piję - mówi Kiepski i rezygnuje z darmowego poczęstunku...

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 524

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada

Komentarze