2017-10-01

„W rytmie serca” - odcinek 5: Fałszywy trop

0

Doktor Żmuda zbliża się do pięknej Weroniki i spędza z nią upojną noc. Nie wie jednak, że już za chwilę jego spokój zostanie zburzony. Co się wydarzy i jak potoczą się jego dalsze losy? Czy nowe intrygi jeszcze bardziej podzielą mieszkańców urokliwego Kazimierza Dolnego?

Adam ląduje w łóżku z Weroniką i zastanawia się nad ironią swojego losu. - Przyjechałem tu tylko na chwilę, żeby pozałatwiać kilka spraw. I co? Świat robi wszystko, żebym tu został - mówi. - To zostań - odpowiada mu piękna Weronika. Romantyczne chwile kochanków przerywa pukanie policji do drzwi.

Doktor zostaje zatrzymany i oskarżony o napaść na profesora Piwonia, swojego dawnego promotora. Czeka go rozprawa sądowa. Z tego powodu odebrano mu paszport, a planowany wyjazd na misję Lekarze bez Granic może nie dojść do skutku. Na domiar złego okazuje się, że prokuratorem oskarżającym Żmudę jest były kochanek Weroniki. - Co Cię z nim łączy? - dopytuje ją lekarz - Nie muszę się tłumaczyć - odpowiada mu policjantka.

Do przychodni dzwoni koleżanka Marii i prosi o przyjazd lekarza do hotelu, ponieważ jeden z gości skaleczył się i chce uniknąć wizyty w szpitalu. Mężczyzna to bardzo znany kierowca rajdowy, który zdradza żonę i próbuje zataić swoje występki przed całym światem. Okazuje się, że jest gejem. - Kłamstwo na dłuższą metę, to jest do d... pomysł na życie - opatrujący go doktor Zych nie kryje swojej opinii. - Jak mogłeś mi to zrobić?! Jak mogłeś to zrobić naszym dzieciom?! Chcę rozwodu - partnerka sportowca jest stanowcza.

Adam na ulicy spotyka rannego człowieka i udziela mu potrzebnej pomocy. Podejrzewa u niego uraz śledziony i zaleca wizytę w szpitalu. Pacjent jednak okazuje się być nieubezpieczony i ucieka. Dzięki pomocy Weroniki i Szarka udaje się go odnaleźć na budowie, na której pracuje. Mężczyzna trafia do szpitala, a jego pracodawca zostaje zatrzymany. Robert nie ma z kim operować i prosi o pomoc Adama.

Żmuda spotyka się z Olgą i powiadamia ją, że nie będzie mógł sprzedać jej mieszkania. Bizneswoman jest bardzo zawiedziona tym faktem. - Umów trzeba dotrzymywać - mówi kobieta.

Adam przypadkiem podsłuchuje rozmowę Marii z doktorem Zychem i dowiaduje się, że jest ojcem Grzesia.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 5

W rytmie serca” w każdą niedzielę o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 4: Umowa i... co dalej?
„W rytmie serca” - odcinek 3: Ryzykowne decyzje
„W rytmie serca” - odcinek 2: Kto tu kłamie?
„W rytmie serca” - odcinek 1: Na ratunek

Komentarze
© Polsat 2018