2017-09-10

„W rytmie serca” - odcinek 2: Kto tu kłamie?

0

Doktor Adam Żmuda zastępuje w przychodni miejscowego lekarza. Jest zdziwiony zwyczajami narzeczonego Marii, Roberta. Kolejni pacjenci otwierają mu oczy na nowe sprawy. Jakie historie czekały na niego tym razem?

Tego dnia w urokliwym Kazimierzu nikt nie zapisał się do Adama na wizytę. W związku z tym Maria proponuje mu pogadankę w szkole na temat pierwszej pomocy. W drodze na spotkanie Żmuda zauważa krwawiącą piosenkarkę Kathrin, na której koncercie niegdyś się bawił. Okazuje się, że kobieta uciekła z domu. Po udzieleniu jej pomocy, odwozi ją do rodziny i poznaje jej męża. - Chciałbym zobaczyć Kathrin jutro w przychodni - proponuje. - Dziękuję, ale żona ma już świetnego lekarza - odmawia mu mężczyzna.

Jeszcze przed wyjściem Adama do szkoły w przychodni pojawia się ojciec chorego na padaczkę chłopca. Prosi o podpis na zaświadczeniu o stanie zdrowia dziecka, aby przedłożyć je przed komisją weryfikacyjną, która przyznaje rentę. Doktor Żmuda odmawia mu pomocy, ze względu na nieobecność malca. Robert natomiast bez wahania podpisuje dokument, czym wprawia Żmudę w osłupienie. - Ty to naprawdę podpisałeś? - pyta go Adam. - Adam… to jest małe miasto. Wszyscy się znamy - uspokaja go narzeczony Marii.

W trakcie wykładu Adam poznaje dziecko, którego tata pojawił się rano w gabinecie. Malec podczas gry w piłkę łamie rękę i trafia do przychodni na komplet badań. Wyniki krwi jasno pokazują, że chłopiec nie przyjmuje leków, które powinien, o co lekarz oskarża ojca. Podczas wizyty środowiskowej w domu okazuje się, że dziecko od trzech lat udaje napady padaczki, a leki wyrzuca.

Adam jedzie do domu Kathrin i zmusza jej opiekunkę do oddania mu medykamentów, które dostaje piosenkarka. Po analizie w laboratorium okazuje się, że są to silne narkotyki. W międzyczasie wychodzi na jaw, że Kathrin była przywiązywana do własnego łóżka.

W przychodni zjawia się jej przerażona opiekunka. Mąż gwiazdy podał Kathrin zastrzyk, po którym przestała się ruszać. - Ratujcie ją! Już mam tego dość i nie wiem co robić - krzyczy kobieta. Adam jedzie do domu piosenkarki i wyciąga ją z opresji. Na jaw wychodzi, że mąż Kathrin od lat faszerował żonę narkotykami, aby namówić ją na sprzedanie domu.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 2

W rytmie serca” w każdą niedzielę od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 1: Na ratunek

Komentarze
© Polsat 2018