O filmie

Thriller kryminalny. Kontynuacja przeboju kinowego. Laureat dwóch Oscarów i dwóch Złotych Globów - Denzel Washington powraca jako Robert McCall. Ten nieustraszony i inteligentny samotny bohater znów, w charakterystyczny dla siebie sposób, musi walczyć o sprawiedliwość. Ale tym razem to sprawa osobista!

Jeśli masz problem i nie masz gdzie się zwrócić, Robert McCall (Denzel Washington) przybywa na ratunek. McCall pomaga pobitym, wykorzystywanym i uciskanym poprzez wymierzanie w ich imieniu niezachwianej sprawiedliwości. Obecnie ten były tajny agent DIA wiedzie spokojne życie na zasłużonej emeryturze. Mieszka w Bostonie i pracuje jako taksówkarz Lyft, wspierając ludzi, którzy mieli mniej szczęścia w życiu - takich jak Sam Rubinstein (Orson Bean – „Doktor Quinn”), samotny staruszek, ocalały z Holocaustu. McCall ratuje też swojego młodego sąsiada z artystycznym, ale też buntowniczym usposobieniem – Milesa Whittakera (Ashton Sanders – „Moonlight”) przed wstąpieniem do miejscowego gangu. Ale ta sielanka nagle znika, gdy McCall dowiaduje się, że jego wieloletnia przyjaciółka i partnerka zawodowa, Susan (Melissa Leo – „Fighter”), została zabita. Ta wstrząsająca informacja skłania go do działania. Agent postanawia dopaść morderców i wymierzyć im karę. Odkrywa, że Susan i oficer DIA Dave York (Pedro Pascal – „Gra o tron”) – były partner McCalla, przeświadczony o jego śmierci – zostali wezwani do przeprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa, upozorowanego na rozszerzone samobójstwo, współpracownika agencji wywiadowczej i jego żony, do czego doszło w ich pokoju hotelowym w Brukseli. Susan zginęła wkrótce po oględzinach miejsca zbrodni – w hotelu została brutalnie zaatakowana przez dwóch mężczyzn, udających turystów. McCall zaczyna badać zarówno okoliczności jej śmierci, jak i sprawę, nad którą ostatnio pracowała, i dochodzi do wstrząsających wniosków. Życie jej męża, Briana (Bill Pullman – „Grzesznik”) jest zagrożone. Dosłownie w ostatniej chwili McCall pomaga mu uciec. Wtedy mordercy wchodzą do jego domu i odtąd śmiertelne niebezpieczeństwo grozi każdemu, kto jest blisko niego. Niebezpieczna przeszłość McCalla powróciła i aby się od niej ostatecznie odciąć, będzie potrzebował wszystkich swoich umiejętności. Tym razem bowiem staje twarzą w twarz z bezwzględnymi, wyszkolonymi zabójcami, którzy z zimną krwią chcą go z niszczyć…

 

Reżyserii thrillera „Bez litości” i drugiej odsłony tej wciągającej historii podjął się Antoine Fuqua – amerykański reżyser i producent, który ma już w dorobku kilka przebojów kinowych: „Król Artur”, „Strzelec”, „Olimp w ogniu” czy „Do utraty sił”. Była to jego kolejna udana współpraca z Denzelem Washingtonem – wcześniej razem stworzyli „Dzień próby” i „Siedmiu wspaniałych” (2016).

Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie