2017-11-23

Dorota Gawryluk: Dawanie czyni nas lepszymin

0

Dziennikarka Polsatu ponownie została twarzą Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Prowadząca autorski program „#DorotaGawrylukZaprasza” opowiedziała POLSAT.PL, dlaczego chętnie wzięła udział w akcji i jak postrzega pomaganie innym.

- Cieszę się, że mogę wykorzystać to, że jestem twarzą „Wydarzeń” w szczytnym i dobrym celu, jakim niewątpliwie jest Mikołajkowy Blok Reklamowy. Efekty tej akcji są naprawdę imponujące i widoczne niemal natychmiast. Mogę się tylko cieszyć i być z tego dumna - powiedziała Dorota Gawryluk. - Traktuję to jak zaszczyt - podkreśliła w rozmowie z POLSAT.PL.

Mikołajkowy Blok Reklamowy został wyemitowany już po raz czternasty. Widzowie bez wychodzenia z domu mogli pomóc chorym dzieciom. Wyniki oglądalności spotu zostały przeliczone na realne pieniądze, które w efekcie trafiły na konto Fundacji Polsat i zostały przekazane potrzebującym.

Dorota Gawryluk wskazuje, że wyjątkowość akcji Polsatu polega na... prostocie. - Ludzie, którzy czasami nie wiedzą jak pomóc, nie mają czasu albo nie mogą się zmobilizować, mogą po prostu włączyć telewizor i tym samym przyłączyć się do działania. Nie wymaga to od nich żadnych nakładów finansowych, a jedynie sekundy na przyciśnięcie guzika na pilocie - zaznaczyła dziennikarka.

- Miałam szczęście, bo na mojej drodze trafiłam na bardzo wiele pomocnych i życzliwych osób, dzięki którym udało mi się pewne rzeczy osiągnąć. Dostałam wiele dobrego, które mogę teraz oddawać i jestem za to ogromnie wdzięczna. Trzeba pamiętać, że dawanie czyni nas lepszymi. To, że się dzielimy, że nie jesteśmy egoistyczni, jest bardzo ważne nie tylko dla innych, ale również nas samych i naszego rozwoju wewnętrznego - powiedziała Dorota Gawryluk.

Do daty emisji Mikołajkowego Bloku Reklamowego 2017 Fundacja Polsat objęła swoją pomocą 31 332 małych pacjentów oraz wsparła finansowo 1204 szpitale i ośrodki medyczne w całym kraju. Zostały one wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Czy w tym roku udało się pobić kolejne rekordy?

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat pod adresem: www.fundacjapolsat.pl.

„Mikołajkowy Blok Reklamowy” został wyemitowany w środę 6 grudnia o godz. 18:45 w Telewizji POLSAT oraz IPLA.TV.

Zobacz także:
6 grudnia Mikołajkowy Blok Reklamowy. Oglądaj! Pomagaj!
Jarosław Gugała: Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się!
Kto jest Świętym Mikołajem? To Krzysztof Kowalewski

Komentarze
© Polsat 2018