Rafał „Roofi” Kamiński

0

Specjalista od hip-hopu i breakdance’u, współzałożyciel szkoły tańca Fair Play Dance Studio.

„Roofi” jest specjalistą od hip-hopu i breakdance’u, a swoje umiejętności taneczne szlifował w najlepszych szkołach street dance w Los Angeles. Jest finalistą pierwszej edycji „You Can Dance”. Taneczny miks stylów stał się znakiem rozpoznawczym zarówno jego, jak i zespołu Fair Play Crew, który dziś w tanecznym świecie jest już marką.

Przygodę z tańcem, która przerodziła się w pasję i sposób na życie zaczynał jako nastolatek w Domu Kultury w Grajewie. Pierwsze treningi jako b-boy rozpoczął w pierwszej klasie szkoły średniej, a inspiracją był film z 1991 roku „Miłość w rytmie rap” („Cool As Ice”) z Vanilla Ice w roli głównej. Chciałem tańczyć jak Vanilla Ice. Wkrótce zaczął trenować z zespołem Fair Play Crew.

- Nie było kolorowo. Czasem dostawaliśmy kawałek podłogi w foyer i magnetofon. Uczyliśmy się jedni od drugich, zdarzały się kontuzje. Trenowałem przez całą szkołę średnią, z małą przerwą na maturę - opowiada. W szkole średniej na dyskotekach podpierał ściany. - Nie tańczyłem publicznie, bo uważałem że nie jestem na to gotowy - tłumaczy. Przełomowe dla Rafała i całej grupy były warsztaty taneczne street dance i videoclip dance, które prowadził Jay Windsor Robinson. Wspólne treningi pozwoliły mu rozpocząć naukę innych tanecznych stylów. - Poczułem, że to jest moja droga, a co najważniejsze czerpiąc z różnych rodzajów tańca mogłem bardziej eksperymentować by wyrazić siebie - wspomina.

Potem przyszedł czas na występ i sukces w pierwszej edycji „You Can Dance” (2007), gdzie „Roofi” zajął drugie miejsce. Dzięki programowi jego kariera nabrała tempa. Wraz z grupą Fair Play Crew współtworzył spektakle „Metropolish”, „Morosophus” i „Amatorologia”. Najnowszy taneczno-komediowy międzynarodowy projekt to „Seriously Funny”, z którym z powodzeniem podróżują po świecie.

- To chyba jedyny taki projekt nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dajemy półtoragodzinne show, w którym nie pada ani jedno słowo, a publiczność bawi się wyśmienicie - mówi nowy juror „World of Dance”. Z „Seriously Funny” byli już w Chinach, w Belgii, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Czechach czy Anglii.

Rafał „Roofi” Kamiński jest współzałożycielem szkoły tańca Fair Play Dance Studio oraz współorganizatorem największego obozu tanecznego w Europie: Fair Play Dance Camp - Worldwide Dance Event. Poza tańcem jego pasje to moda i design. Stworzył swoją markę odzieżową i projektuje ubrania dla tancerzy.

Komentarze
© Polsat 2020