Piotr Gąsowski

0

Aktor teatralny, filmowy i serialowy, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem.

Na scenie teatralnej zadebiutował w 1987 roku. Występował w teatrach Komedia (1986-1989) i Nowy (1989-1994) oraz w kabarecie „Tercet, czyli kwartet”, który brał udział w bardzo wielu produkcjach telewizyjnych, m.in. „Gala piosenki biesiadnej”, „Gala Międzynarodowa”, „W oparach absurdu”, „Podróże z żartem”, „Co nam w duszy gra”. Był prowadzącym wielu programów telewizyjnych , m.in. „KOT czyli Ktoś Ogromnie Tajemniczy” w TV4, „Joker” w TV4, „Bliźniaczki” w TVP2, „Dubidu” w TVP2.

W 2005 roku wystąpił w drugiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Tańczył w parze z Anną Głogowską - odpadli w siódmym odcinku. Od września 2007 do listopada 2011 roku był prowadzącym „Taniec z gwiazdami”. Zastąpił w tej roli Huberta Urbańskiego. Od października 2012 roku wraz z Martą Grycan, a potem z Katarzyną Skrzynecką prowadził program „Polski turniej wypieków” w TLC.

W latach 90. i ponownie od 2 marca 2013 roku do 27 kwietnia 2013 roku prowadził legendarny program rozrywkowy „Kalambury” (potem „Kalambury z gwiazdami”) w Polsacie.

Występował na deskach wielu warszawskich teatrów: 6. piętro, Capitol, Komedia, Projekt Warszawa, Kamienica.

Jest laureatem nagród: 1. nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (wraz z Robertem Rozmusem), Nagrody Głównej za pierwszoplanową rolę męską w „Bożyszczu Kobiet” Neila Simona w Teatrze Capitol na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” 2011, wielokrotnie wraz z zespołem aktorskim otrzymywał „Niebieski melonik” na Festiwalu Humoru i Satyry w Gdańsku za najlepszy serial komediowy „Daleko od noszy”, emitowany w Telewizji POLSAT. W 2002 roku otrzymał nagrodę „Prometeusz” za „Wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej”.

Komentarze