Ola Jordan

0

Profesjonalna tancerka, finalistka najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych.

Tancerka polskiego pochodzenia, znana z brytyjskiej edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, w której występowała przez 10 lat! W parze z dziennikarzem telewizyjnym BBC Chrissem Hollinsem zdobyła Kryształową Kulę.

Do Wielkiej Brytanii wyjechała za namową swojego męża Anglika - Jamesa Jordana, który jednocześnie jest jej partnerem tanecznym. Od osiemnastu lat tworzą szczęśliwą parę, zarówno na parkiecie, jak i w życiu. Byli jedną z najgorętszych par tanecznych występujących w brytyjskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Od kilku lat prowadzą własną szkołę tańca. W 2010 roku byli jurorami programu „Dancing on Wheels”, w którym tancerze partnerują osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Gdziekolwiek Ola się pojawia w Wielkiej Brytanii, wzbudza ogromne zainteresowanie mediów i fanów, którzy ustawiają się do niej w kolejce po zdjęcia i autografy.

Ola tańczy od dziesiątego roku życia, specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, a jej ulubionym tańcem jest rumba. Kiedy mieszkała w Polsce jej wieloletnią nauczycielką tańca była… Iwona Pawlović. Ola jest finalistką najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych: Międzynarodowych Zawodów Blackpool Professional Rising Stars Latin, British Championships for Professional. Ma na swoim koncie również tytuł Mistrzyni Polski w 1999 roku. Dwa lata temu napisała książkę, w której opisała swoją życiową przygodę z tańcem „Strictly Ola” („Po prostu Ola”).

Jak zareagowała na propozycję zostania jurorką w polskiej edycji programu „Taniec z Gwiazdami” i co jest dla niej najważniejsze w tańcu? - To dla mnie ogromne wyróżnienie i nowe wyzwanie zawodowe, a przy okazji spełnię największe marzenie moich rodziców, którzy nareszcie zobaczą mnie w polskiej telewizji. Do tej pory oglądali mnie tylko w brytyjskiej. Bardzo mnie też cieszy, że będę ich co tydzień odwiedzać w domu. Nie wiem tylko, jak to się skończy dla mojej figury (śmiech), bo uwielbiam kotlety schabowe mojej mamy i generalnie wszystko, co dla mnie ugotuje - powiedziała. - Od osiemnastu lat nie mieszkam w Polsce, nie znam polskich gwiazd, więc program „Taniec z Gwiazdami” będzie dla mnie dużą nowością pod każdym względem. Nie chcę niczego planować, bardzo chciałabym być mile zaskoczona. A najważniejsze w tańcu są dla mnie bliskość i emocje. Taniec to moja pasja i całe moje życie - dodała.

Komentarze
© Polsat 2019