Michał Malitowski

0

Najbardziej utytułowany tancerz latynoamerykański na świecie, wielokrotny triumfator prestiżowych turniejów.

Michał Malitowski to najbardziej utytułowany tancerz latynoamerykański na świecie. Wraz ze swoją partnerką Joanną Leunis, przyciągają tysiące fanów w największych salach świata na wszystkich kontynentach. Tańczył w londyńskiej Royal Albert Hall, oskarowej Kodak Theatre w Los Angeles, czy w mieszczących kilkadziesiąt tysięcy widzów arenach w Japonii i Chinach, zawsze z pasją, perfekcją i niesamowitym ładunkiem emocji, porywając publiczność.

Zaczął tańczyć w wieku 7 lat w rodzinnej Zielonej Górze, a pierwszym tańcem towarzyskim, którego się nauczył była cha-cha. Jego rodzina do dziś wspomina, jak nieustannie trenował w domu słynny „moonwalk” Michaela Jacksona do piosenki „Bad”.

Regularne ćwiczenia bardzo się opłaciły, bo przez dziewięć lat z rzędu zdobywał tytuł Mistrza Polski. Jest wielokrotnym zwycięzcą światowego turnieju International Open oraz UK Open. W parze z Joanną Leunis pobili również historyczny rekord, wygrywając osiem lat z rzędu najwyższe trofeum słynnego Blackpool Dance Festival. Po zakończeniu kariery turniejowej, Michał Malitowski, jako pierwszy Polak oraz najmłodszy sędzia w historii, w maju 2018 roku dołączył do elitarnego grona uznanych arbitrów tego turnieju.

Poprzez swój profesjonalizm i miłość do tańca, Michał Malitowski zyskał również ogromną sympatię polskich widzów i przyciągał miliony przed ekrany telewizorów, będąc jurorem w tanecznych programach Telewizji POLSAT „Got to Dance. Tylko Taniec” (cztery edycje) oraz „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” (osiem edycji). Od września w fotelu jurora pierwszej polskiej edycji największego tanecznego show na świecie „World of Dance”.

Komentarze
© Polsat 2020