Iwona Pavlović

0

Znakomita, wielokrotnie nagradzana polska tancerka, światowej klasy sędzia taneczny.

Znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich.

Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat sędzia najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem, jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych. Jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”, nazywana „Czarną Mambą”.

W 2012 roku wyreżyserowała spektakl „Dziadek do orzechów” z udziałem Orkiestry Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, chóru oraz 230 tancerzy. Spektakl wystawiono 10 razy, a w 2013 roku z uwagi na olbrzymie zainteresowanie powtórzono go kolejne 10 razy. Za to przedsięwzięcie w 2013 roku otrzymała od Prezydenta Olsztyna nagrodę za wydarzenie kulturalne roku.

Sędziowanie w „Tańcu z Gwiazdami” to dla niej przede wszystkim olbrzymia przyjemność, ale także wielkie wyróżnienie. Czuje się reprezentantką świata tańca. W swoim udziale w programie widzi także możliwość promowania tańca towarzyskiego w Polsce. Jest bardzo związana z „Tańcem z Gwiazdami”, podoba jej się, że łączy on w sobie cechy pięknego spektaklu, emocji, elegancji, relacji między kobietą a mężczyzną ze sportową rywalizacją. To wyjątkowe połączenie sportu i sztuki.

Jako sędzia stara się być najbardziej obiektywna, jak to tylko możliwe. Po przerwie w programie mogła nabrać do niego więcej dystansu i postanowiła zwiększyć swoją sędziowską czujność. Chce powrócić do roli surowego sędziego, zwracającego szczególną uwagę na technikę oraz oddanie charakteru tańca. Jako zawodowy sędzia będzie oceniać według kryteriów oceny tańca towarzyskiego. Jej ulubionym tańcem jest rumba. To według niej bardzo emocjonalny taniec. Utożsamia się z nim, ponieważ opowiada on o kobiecie i oddaje jej piękno. Uważa, że każda kobieta inaczej oddaje charakter rumby. Ile tancerek – tyle rumb.

W wolnych chwilach Iwona Pavlović uwielbia chodzić po polskich górach i grać w tenisa ziemnego.

Komentarze
© Polsat 2020