2026-06-10

„Milionerzy” - odcinek 119, wiosna 2026: Wywołać emocje

Perspektywa wygrania prawdziwych pieniędzy zawsze potęguje napięcie, o czym uczestnicy w studiu przekonują się na własnej skórze. Kiedy droga do miliona staje się wyboista, do gry często wkracza intuicja, która bywa jednak równie pomocna, co zgubna. Uczestnicy muszą wyczuć, kiedy warto zaryzykować i walczyć dalej, a w którym momencie ryzyko utraty zdobytej kwoty jest już po prostu zbyt duże. „Milionerzy” od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.

Ewa Janisz-Kowalkowska (Gdańsk) - „Milionerzy” odcinek 119

Mieszkanka Trójmiasta, na co dzień zawodowa fotografka ślubna, kontynuowała zmagania o milion. Uczestniczka nie ukrywała, że choć w studiu czuje się swobodnie, wciąż działa na nią adrenalina. - Cały czas? - zapytał Hubert Urbański. - Tak, ale taka zdrowa - potwierdziła pani Ewa. Z widowni wspierał ją mąż, Piotr. 

Przebieg gry: legendy, językoznawstwo, historia

Zawodniczka wykorzystała dwa ostatnie koła ratunkowe, po czym była zdana już wyłącznie na własną intuicję. Niestety pytanie o dawne monety okazało się zbyt trudne. Mimo że dzięki dedukcji była o krok od wskazania poprawnej odpowiedzi, ostatecznie zadowoliła się kwotą z drugiego progu gwarantowanego.

Waldemar Sobera (Przygórze) - „Milionerzy” odcinek 119

Kolejnym graczem był pracownik naukowy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego. Pan Waldemar to człowiek w ciągłym ruchu - pochodzi z Przygórza, na co dzień mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył politologię i zarządzanie kryzysowe, a do pracy w Katowicach regularnie dojeżdża pociągiem. W studiu Polsatu miał silne, kobiece wsparcie: mama Elżbieta, siostra Izabela oraz siostrzenica, Marcelina. - Cóż, wypadałoby zacząć - podsumował Hubert Urbański. - Oby jak najdłużej - dodał pan Waldemar. Czy jego udział w „Milionerach” okazał się prawdziwym maratonem?

Przebieg gry: przysłowia, animacje, Warszawa, język polski, muzyka, technologie, mitologia

Uczestnik świetnie poradził sobie z dotychczasowymi pytaniami, choć zdążył już wykorzystać wszystkie koła ratunkowe. Gracz z Przygórza osiągnął drugi próg gwarantowany, a to dopiero początek emocji! Jak potoczą się jego dalsze losy? Kontynuacja gry w kolejnym odcinku.

„Milionerzy” - odcinek 119:

Milionerzy od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat