Janek i Artur wynajmują prawnika, aby pomóc Pawłowi wydostać się z formalnego niebytu. Jednak on wcale im tego nie ułatwia. Zamiast stawić się na wezwanie komisariatu, udaje się do Marysi. Między byłymi kochankami dochodzi do szczerej rozmowy o uczuciach.
Alan bardzo angażuje się w pomoc Mikołajowi. Przeprowadza mały remont, żeby przystosować mieszkanie dla osoby na wózku, robi zakupy. Dzięki temu może być bliżej Kostka i trochę się wykazać. Problem w tym, że poświęca na to cały swój czas i pieniądze. Iga orientuje się, że już od dłuższego czasu żyje za pożyczone.
„Pierwsza miłość” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.