Malarskie marzenie
Agata Weryszko na co dzień pracuje jako specjalistka do spraw marketingu, ale drzemie w niej artystyczna dusza. Jak wyznała Hubertowi Urbańskiemu, marzy o wyremontowaniu domu i urządzeniu w nim własnej pracowni malarskiej. Czy to pytanie przybliżyło ją do tego celu?
Każde z tych miast ma w herbie lwa, ale uskrzydlonego tylko:
A - Lwów
B - Wenecja
C - Lyon
D - León
Poprawna odpowiedź to B. To Wenecja posiada w herbie uskrzydlonego Lwa św. Marka.
Lew na wagę wygranej
- Byłam ostatnio w Wenecji, ale nie przyjrzałam się dokładnie... - stwierdziła uczestniczka. - Ładnie tam? - dopytał Hubert Urbański. - Pięknie. Mam przed oczami wenecką czerwień flagi i złotego lwa, ale nie pamiętam, czy ma on skrzydła - przyznała pani Agata.
Aby rozwiać wątpliwości, zdecydowała się na telefon do przyjaciela. Poproszona o pomoc Aleksandra wskazała na Wenecję, choć zaznaczyła, że nie ma stuprocentowej pewności. Zawodniczka postanowiła jej zaufać i wybrała odpowiedź B.
To była dobra decyzja! Agata Weryszko wygrała 75 tysięcy złotych i mogła kontynuować grę o milion.
„Milionerzy” - odcinek 112:
„Milionerzy” od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.