Zaserwować sobie fortunę
Łukasz Adamski z Poznania, student pierwszego roku logistyki na Politechnice Poznańskiej, musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym sportu, a dokładniej siatkówki.
Ile razy męska reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła tytuł mistrza świata?
A - raz
B - dwa razy
C - trzy razy
D - ani razu
Poprawna odpowiedź to C. Męska reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła trzykrotnie tytuł mistrza świata - w 1974 (pod wodzą Huberta Jerzego Wagnera), 2014 (Stéphane Antiga) i 2018 roku (Vital Heynen).
Niepewność i ryzyko
Uczestnik jeszcze przed zobaczeniem wariantów stwierdził, że prawdopodobnie chodzi o cztery tytuły. - Mam nadzieję, że będzie jedna odpowiedź w tych okolicach - dodał. - Na pewno był raz, tę kadrę w ostatnich latach mieliśmy wybitną, tylko czy ona wykręciła dwa tytuły? - rozważał gracz z Poznania. Swoje wątpliwości uzasadniał tym, że można wygrywać różne ligi, ale trudno jest zdobyć tytuł mistrzów świata.
Łukasz Adamski wobec braku kół ratunkowych postanowił zaryzykować z nadzieją, że uda mu się wygrać 75 tysięcy złotych. Zaznaczył odpowiedź B, ale to była zła decyzja, przez co opuścił studio Polsatu z czekiem na gwarantowane 50 tysięcy złotych.
„Milionerzy” - odcinek 107:
„Milionerzy” od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.