2026-05-20

Ile razy polscy siatkarze zdobyli tytuł mistrza świata?

Student logistyki z Poznania na co dzień uczy się planowania, ale w teleturnieju trafił na pytanie z tematyki sportowej. Sukcesy sportowców potrafią czasem zawrócić w głowie. Czy poradził sobie z początkowymi wątpliwościami i wiedział, ile razy polscy siatkarze stawali na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata? „Milionerzy” od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.

Zaserwować sobie fortunę

Łukasz Adamski z Poznania, student pierwszego roku logistyki na Politechnice Poznańskiej, musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym sportu, a dokładniej siatkówki. 

Ile razy męska reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła tytuł mistrza świata?

A - raz
B - dwa razy
C - trzy razy
D - ani razu

Poprawna odpowiedź to C. Męska reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła trzykrotnie tytuł mistrza świata - w 1974 (pod wodzą Huberta Jerzego Wagnera), 2014 (Stéphane Antiga) i 2018 roku (Vital Heynen).

Niepewność i ryzyko

Uczestnik jeszcze przed zobaczeniem wariantów stwierdził, że prawdopodobnie chodzi o cztery tytuły. - Mam nadzieję, że będzie jedna odpowiedź w tych okolicach - dodał. - Na pewno był raz, tę kadrę w ostatnich latach mieliśmy wybitną, tylko czy ona wykręciła dwa tytuły? - rozważał gracz z Poznania. Swoje wątpliwości uzasadniał tym, że można wygrywać różne ligi, ale trudno jest zdobyć tytuł mistrzów świata. 

Łukasz Adamski wobec braku kół ratunkowych postanowił zaryzykować z nadzieją, że uda mu się wygrać 75 tysięcy złotych. Zaznaczył odpowiedź B, ale to była zła decyzja, przez co opuścił studio Polsatu z czekiem na gwarantowane 50 tysięcy złotych. 

„Milionerzy” - odcinek 107:

Milionerzy od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat