Z internetu na scenę programu
Maciej „Canton” Piotrowski i Dawid „Anton” Antonkiewicz to twórcy projektu, który powstał w 2009 roku w Kielcach. Przez lata działali jako Letni Chamski Podryw, zdobywając popularność dzięki humorystycznym utworom i parodiom. Dziś, wspólnie z Malwiną Bakalarz, znaną jako „Baku”, tworzą projekt Letni & Baku. Ich twórczość łączy muzykę z elementami kabaretu, komentując rzeczywistość w charakterystyczny, lekki sposób, od lat ciesząc się ogromną popularnością w sieci, osiągając milionowe wyświetlenia na Youtube.
Parodia, która przyciąga uwagę
W programie projekt zaprezentował autorski utwór „Grzybowa”, a także parodię hitu Skolima „Daj mi jedno słowo”. Ta interpretacja zdobyła ogromną popularność w internecie, a nagranie obejrzało już ponad milion widzów. Wyróżnia się humorem i dystansem, który od lat jest znakiem rozpoznawczym zespołu. To właśnie ten styl sprawił, że grupa przyciągnęła uwagę szerokiej publiczności.
Zazdrość wśród jurorów
Występ Letni & Baku nie przeszedł bez echa wśród ekspertów programu, ale czy na taką twórczość jest miejsce w muzycznym talent-show? Grupa miała z pewnością co najmniej jednego fana. Dawid Kwiatkowski przypomniał, że wcześniej sparodiowała także utwór jurorki. - Bardzo zazdroszczę Natalii, że jej numer został przerobiony, więc w przyszłości pomyślcie, tak wam rzucę tylko temat - powiedział z uśmiechem, polecając własne utwory do parodii. Ale czy powiedział tej ekipie: Tak?
„Must Be The Music” odcinek 7 - zobacz fragment przed premierą:
„Must Be The Music” - edycja 13, odcinek 7:
„Must Be The Music” w piątek o godz. 21:00 w Polsacie.
Oficjalny profil „Must Be The Music” na Instagramie - @mustbethemusic.polsat