2023-03-20

„Matka” - odcinek 4: Pierwsze sekrety wychodzą na jaw

Komu zdesperowana matka może bezpiecznie powierzyć tajemnice otaczające śmierć dziecka? Kto zrozumie, co czuje, tropiąc przestępców, którzy skrzywdzili jej synka? Agnieszka decyduje częściowo się otworzyć przed najbliższymi jej osobami. Ale wspólna sprawa coraz bardziej wiąże ją z Marczakiem. W śledztwie jest coraz więcej znaków zapytania. „Matka” w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Matka online na polsatgo.pl.

Tropem pedofilów
Agnieszka bardzo to przeżywa, ale ukrywa przed rodziną, że zdjęcia Piotrusia trafiły na strony pedofilskie. Spotyka się z Rafałem, który jest jedyną osobą, która potrafi zrozumieć, co czuje. Ustalają, że Agnieszka spróbuje dotrzeć do siatki pedofilów w darknecie i przesłucha ponownie świadków. W zamian za to Marczak obiecuje jej, że kiedy Cieślak wróci ze szpitala, będzie go chronił, jako ich jedynego łącznika z tymi, którzy skrzywdzili ich dzieci.

Ponownie zbadać fakty
Poproszony o pomoc Kamil zarzuca dziennikarce, że nie jest wobec niego szczera. Agnieszka wyjawia mu, że w dawnej sprawie są poważne niejasności i to częściowo z jej winy. Dzięki przyjacielowi dociera do policjanta prowadzącego wtedy śledztwo. Mężczyzna mówi jej, że jego zdaniem sprawa była prosta, ale po jej wizycie próbuje powstrzymać jej dalsze dochodzenie. Mimo to Agnieszka i Kamil sprawdzają dokumentację i stwierdzają, że w aktach brakuje zeznań jednego z ważnych świadków. Czy uda się do niego ponownie dotrzeć?

Urwany ślad
Agnieszka chce jeszcze raz porozmawiać z Cieślakiem, aby pomógł jej odzyskać utracony dostęp do darknetu. Ryzykując swoją karierę, Kamil zabiera ją do szpitala, ale tuż przed ich przyjazdem chory wypada z okna. Mimo że według policji to próba ucieczki lub samobójstwo, Agnieszka jest pewna, że ktoś go zabił. Czy zdoła przekonać Kamila, że Marczak został wrobiony?

Kto popada w obłęd?
Martyna, która już dała się przekonać, że popada w manię prześladowczą, przypadkowo znajduje potwierdzenie swoich wcześniejszych przeczuć. Odkrywa dowody, że Szymon ją zdradza. Kiedy próbuje porozmawiać o tym z siostrą, Agnieszka sugeruje, że powinna skonsultować swoje problemy psychiczne ze specjalistą. Dochodzi do ostrej kłótni.

Dylematy Nolińskiego
Jacek musi zająć się skandalem w domu dziecka. Sam wolałby załatwić to jawnie i uczciwie, ale szefowie skłaniają się do mniej legalnego rozwiązania. Spotyka się z dyrektorką placówki i próbuje formy przekupstwa, aby zatuszować sprawę. W domu kłóci się z córką. Pod jej wpływem przyznaje się Agnieszce, co powiedział Piotrkowi przed jego śmiercią. Agnieszka zaskakuje go odpowiedzią. Pada wiele gorzkich słów, a jeszcze trudniejsza rozmowa przed nimi. Jak zareaguje na to, co odkryła jego żona?

Dowody i fakty
Do Agnieszki w tajemnicy przed swoimi rodzicami przychodzi Marek, kolega Piotrka. Przynosi gadżety z logo jakiejś firmy, które kilka dni przed śmiercią dał mu jej syn. Dziennikarka pokazuje je Marczakowi. Więzień przypomina sobie dodatkowe fakty z miejsca zabójstwa. Czy będą pomocne? Sprawa dzieci zbliża ich coraz bardziej.

„Matka” - zobacz odcinek 4:

Matka w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat