2023-01-25

Oscarowe filmy online. Gdzie obejrzeć najlepsze produkcje?

Statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to najbardziej prestiżowe nagrody dla twórców i artystów. Już nominacje do Oscarów dają im poważanie branży. Warto obejrzeć wiele wyróżnionych w ten sposób produkcji polskich i zagranicznych. Zobacz najlepsze filmy świata online w serwisie Polsat Box Go.

Oscary z Polsat Box Go
Kilkadziesiąt filmów nominowanych i nagrodzonych nagrodą Akademii w podziale na oscarowe kategorie można znaleźć w specjalnej sekcji na stronie Oscary Polsat Box Go. Pięciu wybranych laureatów tej nagrody przedstawiamy poniżej.

„Na noże”
Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem godspodarza w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z okazji jego 85. urodzin z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Motyw ma tu każdy - jak to w rodzinie. Blanc determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań.

Oglądaj Na noże online na polsatboxgo.pl

„Green Book”
Oparty na faktach, pełen optymizmu, oscarowy film opowiadający historię pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza Tony’ego Vallelongi. Historia zaczyna się, gdy cwaniaczek z Bronksu Tony zaczyna szukać nowej pracy. Ostatecznie zostaje szoferem czarnoskórego, genialnego pianisty. Wspólnie wyruszają na ośmiotygodniową trasę koncertową. Różni ich wszystko, kolor skóry, status społeczny, wykształcenie, podejście do życia jednak podróż zainicjuje nietypową przyjaźń.

Oglądaj Green Book online na polsatboxgo.pl

„Zimna wojna”
Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Oglądaj Zimna wojna online na polsatboxgo.pl

„Wilk z Walk Street”
Jeden z największych reżyserów naszych czasów Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalone imprezy bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe - w tym także Belfort okazał się mistrzem. Zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru, urzekająca blichtrem, a jednak gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to, na co zasłużył.

Oglądaj Wilk z Walk Street online na polsatboxgo.pl

„Szeregowiec Ryan”
Wybitny film wojenny w reżyserii trzykrotnego laureata Oscara Stevena Spielberga. Rok 1944, inwazja wojsk alianckich na Normandię. Kapitan John Miller otrzymuje rozkaz specjalny przedostania się za linię wroga i odnalezi szeregowca Jamesa Francisa Ryana, który jest ostatnim żyjącym z czterech braci. Dowództwo pragnie ocalić chociaż jednego z nich. Niezwykle trudnej akcji podejmuje się grupa ośmiu śmiałków, którzy bez namysłu ruszają w nieznane.

Oglądaj Szeregowiec Ryan online na polsatboxgo.pl

Więcej oscarowych filmów na stronie Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat