2022-11-22

Ewa Wachowicz: Strzelectwo to sport, który daje wyciszenie

0

Na Instagramie gospodyni programu „Ewa gotuje” podzieliła się z fanami swoją nietypową pasją sportową, którą uprawia od lat. Na zdjęciach widać ją strzelającą z długiej broni w pozycji leżącej i pozującą przy tarczach oznaczonych dystansem aż tysiąca metrów. W wywiadzie dla POLSAT.PL Ewa Wachowicz opowiada, co się kryje za tymi obrazkami w mediach społecznościowych.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatgo.pl.

Skupienie, oddech, strzał
Dziedzina sportowa, która zafascynowała dziennikarkę, to nie głośne i szybkie strzelanie. - Trenowanie strzelectwa długodystansowego nie polega na wystrzeleniu stu naboi, ale trzech, za to celnie - wyjaśnia, dodając, że ten sport wymaga pracy ciałem i umysłem. - Żeby oddać dobry strzał, trzeba się bardzo skupić. Należy uspokoić ciało, mieć je dobrze ułożone, przygotować się i nacisnąć spust na trzech-czwartych wydechu, dopiero kiedy jesteśmy pewni, że strzał będzie celny - opowiada.

Skupienie na chwili obecnej
Oprócz pracy nad ciałem konieczna jest też praca umysłowa. - Przy dużych dystansach w grę wchodzi też pogoda, ciśnienie i wiatr, który może płatać figle. Aby prawidłowo oddać strzał, muszę się skupić na warunkach atmosferycznych, obserwować przyrodę - wyjaśnia Ewa Wachowicz. - To daje może nie relaks, ale wyciszenie, bo trzeba oderwać myśli od bieżących spraw. Nie mogę wtedy zastanawiać się, co przygotuję w następnym odcinku „Ewa gotuje” - mówi i podkreśla, że według niej to dobry sport dla osób, które potrzebują oderwania od intensywnego życia zawodowego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Strzelecki cel
Jakie osiągnięcia ma już dziennikarka w tej dziedzinie? - Na dystansie 600-800 metrów fajnie strzelam, na 1000 metrów nie mogę jeszcze pochwalić się wynikami, bo wymaga to precyzyjnych obliczeń, a w tym nie jestem najlepsza. Ale wszystko przede mną. Może spróbuję również 1200 metrów? - zastanawia się Ewa Wachowicz.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.

Komentarze