2022-02-03

Igrzyska paraolimpijskie wyłącznie w Telewizji POLSAT

Stacja jako pierwszy prywatny nadawca w Polsce, na szeroką skalę transmitować będzie igrzyska paraolimpijskie. Umowa dotyczy zimowej edycji w 2022 roku w Pekinie oraz letniej w 2024 roku w Paryżu. Polsat dla każdej z nich przewiduje od 250 do nawet 300 godzin transmisji.

Partnerstwo z Polskim Komitetem Paraolimpijskim
W środę 2 lutego w Centrum Olimpijskim ogłoszono skład Reprezentacji Polski na zimowe igrzyska paraolimpijskie, które odbędą się w Pekinie w dniach od 4 do 13 marca 2022 roku. Polski Komitet Paraolimpijski poinformował także o partnerstwie medialnym z Telewizją POLSAT, które obowiązywać będzie w latach 2022-2024. Na uroczystej konferencji prasowej redakcję sportową Polsatu reprezentowała dziennikarka Karolina Szostak.

Największa możliwa ekspozycja imprezy
- Bardzo się cieszę, że możemy przekazać Państwu tę świetną informację. Nadchodzącej imprezie w Pekinie na sportowych antenach Polsatu zapewnimy jak najlepszą oprawę i największą możliwą ekspozycję. Przez dziesięć dni pokażemy wszystko to, co najlepsze w zimowym sporcie paraolimpijskim. Poza rywalizacją sportową widzowie zobaczą także ceremonię otwarcia, zamknięcia oraz ceremonie medalowe. Szeroko o zawodach informować będą także nasze portale, Polsatsport.pl oraz Sport.Interia.pl - powiedziała Karolina Szostak, dziennikarka Polsat Sport.

Transmisje na żywo w kilku kanałach
Telewizja Polsat zakupiła wyłączne prawa do transmisji z zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie w 2022 roku oraz letnich igrzysk paraolimpijskich Paryżu w 2024 roku. Polsat dla każdej edycji igrzysk przewiduje od 250 do nawet 300 godzin transmisji, a ostateczna liczba zależna jest od płynności rywalizacji i tego, jak długo trwać będą zawody w poszczególnych konkurencjach. Plany obejmują wielogodzinne transmisje na żywo w kilku kanałach sportowych. Tym samym po raz pierwszy w Polsce prywatny nadawca w tak dużym wymiarze będzie gościł na swoich antenach to prestiżowe wydarzenie.

Rywalizacja w sześciu dyscyplinach
Na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie sportowcy będą walczyć w 6 dyscyplinach: hokeju na lodzie, biathlonie, narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym, snowboardzie oraz curlingu. Reprezentacja Polski na zawody w stolicy Chin liczy osiem osób, z możliwością powiększenia w przypadku przyznania przez organizatorów tak zwanych dzikich kart. Chorążymi Biało-Czerwonych będą Iweta Faron (biathlon, dotychczas 1 występ paraolimpijski) oraz Andrzej Szczęsny (narciarstwo alpejskie, dotychczas 3 występy paraolimpijskie). Polscy paraolimpijczycy na igrzyskach startują od 1972 roku. W tym czasie Biało-Czerwoni zdobyli 799 medali, w tym 45 właśnie na igrzyskach zimowych.

Skład Reprezentacji Polski na zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie:
Paranarciarstwo alpejskie: Andrzej Szczęsny oraz Igor Sikorski (zdobywca jedynego polskiego medalu na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu i aktualny wicemistrz świata w slalomie)
Parabiathlon i Paranarciarstwo biegowe: Iweta Faron, Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Monika Kukla, Krzysztof Plewa oraz Witold Skupień (aktualny wicemistrz świata)
Parasnowboard: Wojciech Taraba