2021-10-13

Gala Polsat Boxing Night 11. Gdzie oglądać? Oto szczegóły!

0

Na 22 października zaplanowana została gala Polsat Boxing Night 11. W Arenie Gliwice główne w głównych rolach pięściarze wagi junior ciężkiej: Nikodem Jeżewski, Steve Cunningham, Youri Kalenga i Siergiej Radczenko. W ringu zaprezentują się także zawodnicy z województwa śląskiego. W czwartek 14 października rusza sprzedaż biletów oraz proces akredytacyjny na to wydarzenie. Transmisja gali Polsat Boxing Night 11 w Telewizji POLSAT.

Odbudowa potencjału polskiego boksu
Gala Polsat Boxing Night 11 zaplanowana na 22 października to czwarte wydarzenie zorganizowane przez Polsat Boxing Promotions na przestrzeni zaledwie pięciu miesięcy. Powstała w maju PBP za cel stawia sobie odbudowę potencjału polskiego boksu zawodowego i amatorskiego, a do końca bieżącego roku zorganizuje jeszcze trzy wydarzenia. Najbliższe z nich w drugiej co do wielkości hali sportowej w Polsce - Arenie Gliwice.

Starcie wieczoru w wadze junior cięzkiej
Na gali Polsat Boxing Night 11 w centrum uwagi pięściarze wagi junior ciężkiej, a więc kategorii, która stała się polską specjalnością i od kilkunastu lat dostarcza kibicom w kraju i za granicą wielu niezapomnianych emocji. 22 października w walce wieczoru czołowy polski junior ciężki Nikodem Jeżewski kontra świetnie znany w naszym kraju Steve Cunnigham. Polak w grudniu ubiegłego roku walczył o pas mistrza świata federacji WBO z Brytyjczykiem Lawrence’em Okolie’em. Także Amerykanin ma na koncie potyczki o miano światowego numeru jeden. Swoje znakomite umiejętności prezentował między innymi w bojach z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem i Krzysztofem Głowackim oraz z Tomaszem Adamkiem.

Karta walk budząca wielkie emocje
W Arenie Gliwice w ringu także doskonale zadomowieni w Polsce Youri Kalenga i Siergiej Radczenko. Starcie to z powodzeniem mogłoby stanowić walkę wieczoru niejednej gali bokserskiej. Francuz to wielokrotny uczestnik walk o mistrzostwo świata i Europy, a Ukrainiec „na rozkładzie” ma czołowych polskich junior ciężkich, takich jak Mateusz Masternak, Krzysztof Głowacki, Artur Szpilka czy największa obecnie polska nadzieja na mistrzostwo globu - Michał Cieślak. Do tego ciekawośc budzą występy lokalnych bohaterów województwa śląskiego - Marcina Siwego, Kamila Jenela oraz młodego i niezwykle utalentowanego Kewina Gibasa.

Bilety i akredytacje
Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 rusza w czwartek 14 października w serwisie eBilet.pl. Dziennikarze zainteresowani uzyskaniem akredytacji na to wydarzenie, wnioski mogą składać od 12 do 19 października na adres mailowy: toldak@polsat.com.pl.

Komentarze