2021-09-18

„Kuchnia” - odcinek 5: Zacięta rywalizacja na noże

W restauracji „Claude Monet” spór o bycie najlepszym trwa nieustająco. Doświadczony kucharz Igor, który żadnej ryby się nie boi, wyzywa Maksa na kulinarny pojedynek po tym, jak Ławrowski zarzucił mu, że nie umie gotować. Mają przygotować dorsza, którego smak ocenią goście. Ekipa robi zakłady, a wszyscy oprócz szefa stawiają na wygraną wieloletniego kolegi po fachu.

Oglądaj Kuchnia online na polsatgo.pl.

Pokaz umiejętności
Igor jest świetnym i bardzo doświadczonym kucharzem, dlatego uraził go komentarz Maksa, w którym chłopak wypowiedział się lekceważąco o sposobie jego gotowania. Obrażony specjalista wyzywa początkującego kolegę na pojedynek na noże. Mają przygotować dorsza, a Igor jest wybitny, jeśli chodzi o przyrządzanie ryb. Cała ekipa robi zakłady - oczywiście faworytem większości jest kolega po fachu. Na Maksa stawia tylko jedna osoba... szef kuchni. W tajemnicy przed resztą Wiktor pomaga Ławrowskiemu.

Zemsta może być słodka
Po ostatnim namiętnym pocałunku w szatni Natka jest przekonana, że Maks odwzajemnia jej uczucie. Jednak dziewczyna jest w błędzie, ponieważ chłopak zupełnie nie jest nią zainteresowany. Wręcz przeciwnie - zależy mu, aby to Krzysiek był z nią w związku. Kelnerka daje Ławrowskiemu sygnały, że chce spędzić z nim całe życie, a on przestraszony i pod presją w końcu stanowczo mówi jej, że to koniec. Natka jest zrozpaczona. Żali się Wiki, że Maks ją rzucił, a po chwili krótkiej żałoby szykuje zemstę...

Szczęście nowicjusza
Wiktor robi wszystko, aby Maks wygrał zakład. Stawką jest gotówka i honor. Dlatego szef kuchni podpowiada Ławrowskiemu - dzwoni do niego, wysyła mu SMS-y, daje rady, zdradza przepisy i tajemnice szefa kuchni. Jednak nawet to nie wystarcza, aby bez problemów wygrać zakład z Igorem. Mimo wielkiej pomocy Bojarskiego i wydawałby się pewnej wygranej - Maksowi po prostu sprzyja szczęście nowicjusza.

W jaki sposób Natka zemści się na Maksie? Kto ostatecznie wygra zakład o najlepszą rybę? Czy Wiktor będzie żałował, że jako jedyny postawił na Ławrowskiego?

„Kuchnia” - sezon 1, zobacz odcinek 5:

Kuchnia w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.