2021-04-30

Polsat Boxing Night 10 w piątek 14 maja. Gdzie oglądać?

0

Prestiżowa gala z walką wieczoru Cieślak - Kaszinski w Polsacie i Polsat Sport. Gwiazdą dziesiątej edycji Polsat Boxing Night będzie Michał Cieślak. Najlepszy polski pięściarz bez podziału na kategorie wagowe zmierzy się z doświadczonym Rosjaninem Jurijem Kaszinskim. Podczas PBN 10 widzowie obejrzą łącznie dziewięć pojedynków, z czego siedem w boksie zawodowym, a dwa w olimpijskim.

Starcie Michała Cieślaka z Jurijem Kaszinskim będzie miało status oficjalnego eliminatora do walki o pas mistrza świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej. Obaj pięściarze legitymują się identycznym rekordem 20 zwycięstw i 1 porażki, są też podobnego wzrostu i wieku, a wszystko to zwiastuje niezwykle wyrównaną konfrontację.

- Nasz plan, który nakreśliliśmy sobie z promotorami Michała, to doprowadzenie go do walki mistrzowskiej. Cieszę się, że projekt Polsat Boxing Night ma i będzie miał kontynuację. Kolejną galę chcemy zorganizować we wrześniu, a następną w grudniu. Każda z nich będzie miała duży wymiar sportowy - powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji POLSAT.

- Jest mi niezmiernie milo, że Telewizja Polsat i Pan Dyrektor Marian Kmita, uwierzyli w Michała Cieślaka i wspierają go w drodze do mistrzostwa świata. Wierzymy, że założony cel zostanie niebawem osiągnięty, dzięki czemu polski kibic dostanie boks na najwyższym poziomie. Gdyby nie wsparcie ze strony Telewizji Polsat, nie udałoby się zrealizować projektu wymagającego, tak potężnych nakładów finansowych - oświadczył Przemysław Krok, Promotor Michała Cieślaka.

14 maja na gali Polsat Boxing Night 10 widzowie obejrzą łącznie dziewięć pojedynków, w tym trzy w boksie olimpijskim. Wśród zawodowców, oprócz wspomnianych Michała Cieślaka i Jurija Kaszinskiego, do ringu wejdą też między innymi Nikodem Jeżewski, Daniel Rutkowski oraz Robert Talarek. Nie zabraknie również pojedynku pań z udziałem byłej mistrzyni świata, Ewy Piątkowskiej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polsat Sport (@polsatsport.pl)

Gale z cyklu Polsat Boxing Night to konfrontacje wyłącznie najlepszych oraz najbardziej obiecujących polskich i zagranicznych pięściarzy. Tylko takie zestawienia dostarczają kibicom niezapomnianych emocji, a zawodnikom gwarantują sportowy rozwój. Polsat Boxing Night w nowej odsłonie cechuje ten sam rozmach produkcyjno-sportowy znany z pamiętnych wydarzeń z udziałem Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka i Przemysława Salety. Nowością są pojedynki w formule pięściarstwa amatorskiego, a ich transmisje na otwartej antenie Telewizji POLSAT to wyjątkowa ekspozycja, jakiej polski boks olimpijski dotychczas nie miał.

Polsat Boxing Night 10 był jednym z wiodących tematów magazynu sportów walki „Koloseum”. W czwartek 29 kwietnia w studiu programu uczestniczyli między innymi Michał Cieślak i Daniel Rutkowski, a prowadzący połączyli się też zdalnie z Ewą Piątkowską i Przemysławem Runowskim. W części poświęconej mieszanym sztukom walki pojawił się z kolei mistrz KSW w wadze lekkiej Marian Ziółkowski oraz matchmaker organizacji Babilon MMA Artur Gwóźdź. W najbliższych tygodniach w studiu „Koloseum” ujawniane będą kolejne informacje dotyczące gali PBN 10.

  

Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze